Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergia? Akinek volt ilyen...

Allergia? Akinek volt ilyen gondja, ossza meg mit tegyek!

Figyelt kérdés
Adott egy kutya, aki borzalmas állapotban volt amikor kihoztam a gyepiről szőrileg. Ott főként csirkét és tápot kapott de nem tudták megmondani, pontosan milyet. Hiányzott a szőre a füle hátán, a hajlataiban és a szeme körül egy vékony körben. Itthon minden táptól ment a hasa, pár hét után átálltunk barf-ra. A változás két hét alatt bekövetkezett, szilárd kaki, szőr pitty-putty visszanőtt, ekkor csirkét és marhát kapott. Aztán pár napig kapott kacsát és huzamosabban birkatüdőt, újra elkezdett hullani a szőre. Most monodiétán van, csak marhát kap de rosszabb lett a helyzet, még jobban kihullott a hajlataiban, pár helyen visszanőtt. Doki tanácstalan, azt mondta hogy lehet allergia, de nem biztos benne. Bőrkaparék negatív mindenre, microfilaria negatív, vérparaméterek rendben, nem férges. A hasmenése normál állagú és szagú, csak híg (bár ez lehet attól, hogy most kevesebb csontot kap mert a marhából nehéz fogyasztható keménységűt beszerezni). Sajnos allergiatesztre nincs most pénzem. Nem rossz neki semmi, csak esztétikailag zavar (amúgy inkább közel hajolva látszik, szóval annyira nem brutál). Tehát ha valaki látott már ilyet mondja el, mi lehet ez!
2014. jún. 17. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez konkrétan mi lehet, de az biztos, hogy boldogult első kutyám a marhától mindig hasmenéses lett. Amúgy nem lehet ez valami autoimmun betegség?
2014. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy autoimmun mert az akkor folyamatosan fennállna és a vérben is eltolná a paramétereket. De ott minden rendben volt :/ Arra tippelek még, hogy valami olyan hozza elő amivel a marhát/csirkét/kacsát etetik, halliszt vagy csontliszt vagy fogalmam sincs... A legszebb az egészben, hogy csak én látom mert a többi ember egy ragyogó tükrösen csillogó szőrű kutyát :D
2014. jún. 17. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak te látod, akkor lehet, hogy nem a kutyával van a gond! :D Na jó, csak vicceltem.


Nem vagyok nagy szakértője a témának, de ha megpróbálnál mást etetni (ugyan úgy monoban), talán közelebb jutnál a megoldáshoz. Az enyém meg vakarózik, úgyhogy lassan mi is nekiállunk a diétának... :/

2014. jún. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kiderült, hogy a kacsa és a csirke a bűnös 100%-ra. Báránnyal most nem kísérletezem, a szőre nődögél szépen vissza, így teljes a boldogság.
2014. jún. 29. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!