Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr allergia ellen mit...

Kutyaszőr allergia ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyánk és nekem sajnos allergiás reakcióim vannak miatta, de semmiképpen nem szeretnék megválni tőle.

Tudtok mondani olyan módszert, amellyel a tünetek enyhíthetőek lesznek?



2014. máj. 20. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen allergia gyógyszer.
2014. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen allergiagyógyszer van?

Használnak ezek valamit?

2014. máj. 20. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmész egy allergia vizsgálatra és ott ajánlanak gyógyszereket.Van akinek használ,van akinek nem.
2014. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vannak vény nélküli gyógyszerek, de ezek nem mindenkinek hatnak. allergológushoz kéne menni, őt tud konkrét dolgokat mondani.

én pl. allergiateszt szerint (allergológus csinálta) allergiás vagyok a kutyákra. négy éve van kutyám, lakásban és soha semmilyen tünetem nem volt. gyógyszert csak tavasszal-nyáron szedek, különböző növények miatt. az egyik legerősebb gyógyszer és már nem hat, csak alig.

ha nem lakásban laktok, hanem kertes házban akkor egyszerűbb, mert nem jöhet be a kutya. ha lakás és nem megoldható máshoz, akkor sem kell feltétlenül megválni, hallottam már olyat, hogy szimplán gyakrabban takarítanak illetve a kutyát is gyakrabban fürdetik (kevesebb a lehámlott bőr a kutyán, mert lemosod, kevésbé allergizál), de ez csak enyhébb esetekben működik. ha nagyon komoly az allergiád, akkor vagy folyamatos gyógyszeres kezelés, ami vagy hat, vagy nem (mostanában hallottam valami módszerről ami vagyonokért elvileg pár év alatt teljesen megszűnteti az allergiát) vagy új gazdát kell keresni a kutyusnak, ami nagyon nehéz dolog, de lehet, hogy mindenkinek jobb így.

2014. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. máj. 21. 01:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a paleo étrendet. minden allergiád elmúlik tőle,és még a szervezeted is hálás lesz érte !
2014. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!