Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hét múlva veszek egy 2...

1 hét múlva veszek egy 2 hónapos német juhászkutyát. Hány éves kortól lehet vinni sétálni?

Figyelt kérdés
A környékünkön elég sok roma van,akik közül nem éppen mindegyik jóindulatú,enyhén szólva.Mennyi idős korában vihetem sétálni?Nem szeretném,hogy már most megijedjen tőlük,mert őrző-védő kutyát szeretnék nevelni belőle.Elég tágas az udvarunk,még kennelt is építettem neki.Egyáltalán kell ilyen körülmények között sétáltatni? :D

2014. jún. 17. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyát kell sétáltatni, attól függetlenül hogy mekkora az udvar.S nem éves, hanem hónapos kórtól lehet vinni.3 hónapos kortól már kilehet vinni sétálni, de ha csak megkapta minden oltását amit meg kell kapnia.De ha már azt kérdezed hogy kell-e sétáltatni...
2014. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most 9 hetes, 1 hete kapta az első oltását. Megkérdeztem erről a dokit és azt mondta már vihetem ide a környékre sétálni, hadd szokja a pórázt. Már 2x elvittem magammal sétálni.
2014. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig 2 oltást adtak be neki(k).Azért nem szeretném ilyen fiatalon vinni,mert előző kutyámat már 2 és fél hónaposon kivittem,és egy paraszt biciklis még direkt ráijesztett(felénk rántotta a kormányt),és azután állandóan félt a biciklisektől,a közelükbe sem mert menni.Persze gondoltam is,hogy kell vinni sétálni,de arra nem gondoltam,hogy ilyen fiatalon.Köszönöm a választ kedves első!
2014. jún. 17. 18:11
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat,elírtam,1 oltást adtak,csak közben gondolkoztam azon is,hogy kb. 1 hét múlva adják a 2.-at :D Milyen helyekre vitted sétálni? városban,vagy csendesebb,mezei utakon?
2014. jún. 17. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiskutyának minél előbb meg kell ismerkednie a különböző szituációkkal. A te dolgod, hogy segíts neki. Pl a biciklisnél elkerülni a közeli találkozást.
2014. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az előző kiskutyád megijedt a biciklistől, de ha teszem azt, egy éves korában ijesztették volna meg, sokkal nehezebben lehetett volna korrigálni. Minél hamarabb találkozik mindenféle dologgal, annál jobb, mert úgy nő fel, természetesnek veszi majd őket. Magyarán szocializálni kell. a képezni szeretnéd, akkor ez elengedetetlen, ahogy az is, hogy minél hamarabb kezdjetek el oviba/suliba járni.
2014. jún. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2014. jún. 18. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!