Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül hogyan?

Póráz nélkül hogyan?

Figyelt kérdés

A kutyusom nagyszerűen sétál póráz nélkül, de úttest közelébe nem vihetem, mert egyszerűen nem tudom vele megértetni, hogy nem szabad lemennie.

Jó lenne ha szegényt nem kellene mindenhol pórázazni, mert a városban nincs sok olyan hely, ahol el tudom engedni:( Itt a nyár, balatonon is jó lenne szabadon sétáltatni biztonságban.

(Kérlek tekintsetek el a póráztörvénytől:)



2014. jún. 17. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy :( ezért akár meg is bírságolhatnak. Egyébként sem épp szerencsés póráz nélkül sétáltatni a kutyát úttest mellett, még ha perfektül megy is láb mellett, bármi váratlan dolog történhet, kiszalad az autó alá és vége.


Kutyafuttatóban el tudod engedni, vagy ha van lehetőséged akkor keress egy olyan helyet ahol nincs forgalom és nyugodtan sétáltathatsz (pl sétáló ösvények). Ha pesti vagy, azt hiszem ott is vannak helyek, ahol el lehet engedni a kutyát.

2014. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a balcsin is van olyan rész, ahol lehet kutyával fürdeni
2014. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:(
2014. jún. 17. 20:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen igen, mindennap járunk kutyafuttatóba, csak jó lett volna szabadon sétálni szegénykémet:)
2014. jún. 17. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Úttestnél úgy sem engeded el. Miért gond, ha ott pórázon van? Majd elengeded, ahol már szabadon mozoghat,.
2014. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sok olyan kutya van, akit a gazdája megtanított a helyes közlekedésre. Nem egy olyan kóbor kutyust ismertem akik tökéletesen közlekedtek a városban:D

Amúgy bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam, nem feltétlenül a legnagyobb csúcsforgalomban akarom póraz nélkül vinni.

De kisforgalmú utcácskákban vagy park mellett vagy kiránduló úton stb.

Kár h nem olvassa olyan a kérdésem, akinek sikerült megtanítani a kutyusát arra, hogy az úttest tabu:(

2014. jún. 17. 23:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd a kutyust a lehető legcsendesebb helyre. Engedd el. Amint megpróbál lelépni a járdáról letiltod és visszahívod a járdára. Lehet hozzá parancsot is kötni, nálam ez a nagyon elmés "járda" szó. :) Ezenfelül minden padkánál álljatok meg, ültesd le. csak akkor mehet tovább, ha engedélyt adsz rá. Egy idő után már magától is leül majd a padkánál, akkor is dicsérj rá!

Fog ez menni, csak sokat kell gyakorolni.

Viszont, ha a kutyád jelleme olyan, hogy sokat szeleburdiskodik, akkor lehet, hogy sokáig elhúzódik, mire ezt a fejébe vered :) Ne add fel, minden lehetséges ;)

2014. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló módszerét követtem én is. Valahogy a kutyámnak már az első héten ment a dolog. Igaz nem magától, de a várj, állj, nem szavakra megállt és visszahívtam, majd ültetés után indultunk át az úton.

Más kutyáknak sokkal hosszabb idő alatt esik le a dolog.

Lényeg a következetesség!!!

2014. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2014. jún. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!