Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves kutyánk állapota...

15 éves kutyánk állapota rohamosan romlik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Napról napra egyre gyengébb, csak téblábol, támolyog szegény napközben. A lábai nagyon gyengék, nem tud sokáig állni. Keveset eszik, ma a reggelit meg sem ette. Szinte folyamatosan remeg, ha lefektetem és elalszik, csak akkor hagy alább a remegés. Már nem mosolyog,csak szomorúan néz, a kezemet sem nyalja már meg. Nagyon szeretjük, de talán az altatás megváltás lenne Neki. Az altatás hogyan történik? Milyen altatást kérjek, hogy ne szenvedjen? Eltemethetjük a kertünkben vagy ez hivatalosan nem megengedett? Ti mit tennétek?

2014. jún. 18. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én elaltattatnám, akármilyen nehéz is. Kicsit elaltatják, majd kap egy injekciót és onnantól kb 10 perc múlva elmegy, tehát nem szenved. És igen, természetesen temethetitek a kertbe. Nagyon sajnálom és kitartást.
2014. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alig több mint másfél hónapja kellett elengednem a nagyon beteg öregebbik kutyámat. A kutyának az a legjobb, ha kijön az állatorvos házhoz és otthon altatják el. Picit lenyírják a szőrét az egyik lábán (ha rövid szőrű, akkor nem biztos, hogy kell) és vénába beadnak neki egy altatót. Az enyém olyan gyenge volt, hogy ez után már alig lélegzett, ez olyan, mint egy nagyon-nagyon mély alvás. Utána adták azt a szert, ami leállítja a szervezete működését, amikor ezt beadták, picit még megrándult állítólag, bár én nem láttam, mert a fejét öleltem, és közben folyamatosan mondtam neki, hogy mennyire szeretem. Aztán egy másodperc alat elernyedt, és akkor már nem volt velünk. :( De tudod, olyan békés volt a pofija, mintha csak jóízűen, mélyen aludna, nem olyan szomorú, szenvedő, mint az utolsó napjaiban amikor tudott aludni. Mi elhamvasztattuk, ha főváros környéki vagy és el tudjátok vinni a testét a kutyusnak, akkor a Noé állatotthon hamvasztóját ajánlom, nagyon kedvesek, humánusak voltak, nem kellett másnapig várni a hamvasztásra, hanem hozzánk alkalmazkodva azonnal meg tudták csinálni, leragasztott kis urnában, amit kiválaszthattam, viszaadták a hamvakat. De ha ti a kertben akarjátok eltemetni, azt is lehet, de van rá előírás, hogy milyen mélyen kell, illetve ha jól tudom, akkor meszet is rá kell önteni, hogy a fertőzést elkerüljük. Ezeket az előírásokat nem tudom pontosan, de talán más igen, illetve esetleg a neten rákeresve megtalálhatod.
2014. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Légy erős, lehet, hogy meg kell tenni azt, amit nem szeretnél, az ő érdekében :( Eddig is nehezen mozgott? Kaphat fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt, de ezt orvossal kell megbeszélni, ideig-óráig talán segít neki. Beszéld meg vele, hogy mit szeretne, a szeme el fogja árulni. Az altatástól semmiképpen nem szenved, előbb kap egy adag altatót (mintha műtéthez készítenék elő), utána a végső injekciót. Eltemethetitek a kertben, sokan ezt választják.
2014. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A konnyeimmel kuzkodtem e sorokat olvasvan. Van egy 12 éves tacskó kutyam o az elso kutyusom bent lako de kint is szokot tartozkodni jatszik a fiatalabb tarsaival es jo egesegnek orvend a doki azt mondta hogy 3 eve van meg hatra de rem tobb de tudom h elfog jonni a pillanat es meg kell tenni ami neki lesz jobb ! kicsit most atereztem a helyzetedet es reszvetem a kutyusod ert!
2014. jún. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!