Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak daganatai...

A kutyusomnak daganatai vannak (emlő)! Mennyi idő alatt kezd el rohamosan romlani az állapota?

Figyelt kérdés
Amikor orvosnál voltunk egy kemény csomó volt az egyik emlője mellett, azt mondta az orvos, hogy emlő daganat eltávolítják emlővel együtt, de ha marad akkor áttérhet a tüdejére és akkor már nincs lehetőség. A műtétből még semmi nem lett mert nem tudom kifizetni egyenlőre sehogy, de a kemény csomó nagyobb lett és mellette egy nagyobb daganat is kijött az puha de látható és érezhető.
2011. febr. 11. 12:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A fajtája középméretű keverék és 11 éves, de a betegség jelei nem látszódnak rajta, eszik és szaladgál rendesen, csak borzasztóan vakarózik.
2011. febr. 11. 12:25
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Menj el állatorvoshoz!!!!!
2011. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb el kell távolítani a daganatot, amint észreveszitek, különben valóban áttéteket képezhet. Ha ez megtörténik, akkor már csak pár hónapja van hátra a kutyusnak, és abban a stádiumban már nem lehet műteni.
2011. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ez leginkább az áttéten múlik. Ha nem lesz áttétes, akkor lehet, hogy még éveket elél anélkül, hogy az a daganat különösebben zavarná. De ha átmegy mondjuk tüdőre, pajzsmirigyre, vagy ilyesmire, akkor villám gyorsan leépül és át is megy a túlvilágra.
2011. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, legalább spórolsz arra a műtétre és nem mondtál le végleg a kutyusodról... Kérj segítséget valamelyik alapítványtól, pl. A Rex vagy a Zöldzebra talán tud segíteni, ha nem is ingyen, de önköltségi áron valamelyik orvosnál megszervezhetik a műtétet. Minél tovább vársz, annál rosszabbak a kutyusod kilátásai. 11 évesen "nyugdíjas" bár, de még sok boldog kutyaév állhatna előtte, ha idejében megműttetnéd. Egy "kamaszodó", egy év körüli kandúrcicánknak nőtt daganat az emlőjében (nem tévedés, nekik is van, mint a fiúknak is), azonnal az összes cicijét drasztikusan eltávolították, jó mélyen kivágva. Még 12 évig élt velünk makkegészségesen. Csak rajtad múlik, hogy mi lesz a kutyáddal. Kérj segítséget!
2011. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ötlet: sok állatorvosnál lehet részletfizetést kérni, méghozzá nem is terhelnek semmilyen kamattal. Beszélj az orvossal, hátha megműti a kutyát hitelben! Akár öt-hat részletet is kérhetsz, a lényeg, hogy tényleg becsületesen fizess a megállapodott időben. Ha vállalod, hogy mondjuk a felét a műtétkor és a másik felét néhány havi részleben fizeted, szinte biztosan találsz olyan orvost, aki elvállalja a műtétet.
2011. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akartam írni én is. Keress olyan állatorvost, aki biztosít részletekben történő fizetést.
2011. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni, de az én kutyám az első daganat észrevételétől (ami akkor kb. akkora volt, mint egy cseresznyemag) számítva 3 hónapon belül meghalt. Rögtön megműttettük, ahogy kijött rajta a pukli, akkor fel is épült, de a rák már áttéteket képzett a májában. Egy darabig még teljesen jól volt, de amikor rosszalkodni kezdett a mája, az 1 hét alatt elvitte :(

Szóval ne halogasd, minél később operáltatod meg, annál kevesebb az esélye a gyógyulásra. Ha kell, kérj kölcsön vagy beszéld meg az állatorvossal, hogy részletekben tudnád kifizetni.

2011. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az állatorvos mondta, hogy 2 részletbe fizethetem, de ő ivartalanítással mondta a műtétet és altatást beleszámítva egy 50-60 ezret mondott rá, csak nem tudok kifizetni ennyit sem, egyedül tartom el magam meg egy háztartást és a kutyust is, de mostmár a kölcsönön vagy gyorshitelen jár az eszem, vagy egy olyan állatorvoson aki több részletet enged, keresni fogom, lemondani semmi képpen nem fogok róla, bár az altatástól én is félek de bízom az orvosokban. Valaki meg tudja nekem írni, hogy mennyibe kerül a műtét álltalában, mert ennek az orvosnak már kezdek nem hinni, és ebbe nem is bíznék meg!
2011. febr. 11. 13:17
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Hááát, az az 50-60 ezer nekem kicsit soknak tűnik. Nekünk tavaly 32-ért csinálták az emlődaganatok kivételét, ivartalanítást + még egy jóindulatú daganat leműtését a nyakáról.

13:04-es voltam.

2011. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!