Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan helyet, ahol...

Tudtok olyan helyet, ahol lehet szerezni ingyen fajtiszta Border Colli kölyköt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm is úgy kapott fajtiszta kutyust, hogy született alom és volt benne úgymond alomhibás kölyök és azok ingyen elvihetők.

2014. jún. 19. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fajta Mentők????
2014. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A közeledben lévő tenyésztőknél érdeklődj, vagy fajtamentőknél.
2014. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
És nem fajtiszta, hanem fajtatiszta. A faj a kutya, vagyis minden keverék fajtiszta kutya. A border collie meg fajtatiszta.
2014. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Érdeklődtem már pár közeli helyen, Pomázon vagyok így Budapest közelben is jó.

Csak félek, hogy ha olyat írok, hogy ingyenes, alomhibás, akkor oylan embernek néznek aki nem akar fizetni egy kutyáért. Pedig nem erről van szó, oltások és egyébért persze hoyg fizetek, csak kerestem kölyköket és mind 30.000 től kezdődött...

Írtam pár tenyésztőnek, remélem azért összejön. Köszönöm.

2014. jún. 19. 12:44
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Akinek még a 30 ezer is sok, annak nem szívesen adnak ingyen a tenyésztők se. Ittetve ha ingyen akar adni egy kutyát a tenyésztő, attól még felméri a gazdi anyagi helyzetét és ha úgy látja, hogy amúgy is szűkösen él és nem lenne pénze jól tartani a kutyát, akkor inkább nem adja oda.
2014. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak a keblükre ölelni azok a tenyésztők, akiknek írtál. Mert egyszer valaki ingyen adott egy hibás kölyköt, még nem jelenti azt, mindenki így is fog tenni.

Viszont nagyon úgy néz ki, hogy ingyen akarsz kölyköt. Sokallod a 30 ezret? Amikor tenyésztőnél ennek sokszorosa egy kölyök ára?

Nézz körül a menhelyeken. Sok-sok olyan kutya van, amelyek szülei közül valamelyik border volt sajnos.

2014. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem fognak örülni. Annyira vagyunk szűkösen hogy venni nem akarunk, de az oltásokra vagy ivartalanításra vagy bármi más orvosi, szükségleti dologra mindenképp fizetünk gond nélkül. Van egy 6 éves kutyusom ő is ivartalanítva van állandóan beoltva és visszük ellenőrzésekre is, vagyis vittük. Elköltöztünk és nagyszüleim ragaszkodtak a kutyához így ő ott maradt. Köszönöm a válaszokat megérdeklődöm menhelyeken is :) Csak kölyköket nehezebb találni mint gondoltam.
2014. jún. 19. 12:57
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb hát. Még 200 ezres árnál is válogatnak a gazdik közül a tenyésztők, akik ingyen szeretnének, azokkal meg dunát lehetne rekeszteni. Szerinted egy tenyésztő hány tucat olyan e-mailt kap hetente, amiben ingyen kutyát szeretnének és mindent megigérnek érte? Személyes kapcsolatok nélkül ez nem megy.
2014. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ellátására van pénz, akkor kezdd el azt a péznt félrerakni, és 1 éven belül megvan a kutya ára.
2014. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kis kitartással biztosan találsz akár kölyök, vagy fiatal border keveréket. Annyi menhely van. A fajtamentőknél is érdemes mindig érdeklődni. Ne akarj rögtön, azonnal kutyát. Meg kell tanulnod várni arra, amit szeretnél megszerezni.
2014. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!