Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta kutyákat ingyen?

Fajtatiszta kutyákat ingyen?

Figyelt kérdés
csak elméleti kérdés: aki sajnál kiadni pénzt egy törzskönyves, egészséges állatra (szűrések, átgondolt tenyésztés) pénzt, mert neki ingyen kell, mit tenne ha több tízezer forintos kiadása lenne, mert közbejönne egy műtét, baleset, súlyosabb betegség? azokat meg főleg nem értem, akik azt a pár ezer forintot is sajnálják a chipre. nem írnám le mit gondolok. ilyenkor kidobjátok az állatot, "meguntam, nem kell"?

2013. febr. 26. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem értek egyet veled. Pár éve volt ,hogy egy tenyészőtől lefoglaltak csivava (nem tudom ,hogy kell helyesen írni) kutyákat az állatvédők, akik aztán menhelyre vitték őket.

Nem adnék egy nagy halom pénz egy tenyésztetőnek egy ilyen vakarcsért, de megpróbáltam elhozni egyet, főleg sajnálatból. Sajnos nekem már nem jutott. Szóval én sajnálnák bármilyen kutyáért sok tízezret adni , de az biztos, hogy az én kutyáim megkapnak mindent, nem spórolok a kaján, kozmetikuson de az orvoson sem. Ja és chipeltetve is vannak :)

2013. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egy kérdést tettem fel, nincs mivel egyetérteni. természetesen én is örökbefogadás párti vagyok, köszönhetően a sok "felelős" állattartónak, szaporítónak, akiknek köszönhetően tele vannak a menhelyek. a kérdésem nem azokra vonatkozik, mint pl te :) de ha az állat lebetegszik, bármi gond van, vinni kell dokihoz, nem nézni ahogy szenved, ez állatkínzás. ezért jó ötlet az ebadó (normálisan meghatározva, nem pl tenyésztők lehúzása esetlen 5+ kutya esetén) de aki nem azon ájul be, hogy most pár száz Ft/hó, az nyilván szereti is a kutyáját, és nem dobná ki egy közbejött pár ezer forintos kiadás miatt. csak hogy érthetőbb legyek :)
2013. febr. 26. 18:01
 3/9 A kérdező kommentje:
+ véleményem szerint akitől el kell venni a kutyákat, nem tekinteném tenyésztőnek. nem kötekedésből, részletkérdés, de érted hogy értem :)
2013. febr. 26. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem volna egy uszkárt, de nem volt annyi pénzem, hogy a kezdő költségeken kívül még a vételárát is kifizessem. Így örökbe fogadtam egy felnőttet a fajtamentőktől.

Még csak két hónapja van nálam, de kiderült, hogy súlyos szembetegségei vannak, ami miatt, már 60 000-et othagytam különböző orvosoknál. Mivel ezt muszáj, ezért ki tudtam fizetni végül. De fajtatiszta kiskutyát vásárolni nem muszáj.

2013. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves # 1!

Lehet azért foglalták le a kutyákat, mert az a valaki aki tenyésztőnek mondta magát, egy pénzéhes szaporító volt.

Ez másik téma lenne, hogy melyik tenyésztő megbízható, és mi alapján érdemes kennelt választani. Ma már sokan elhiszik, hogyha egy törzskönyves kutyát vesznek, akkor azt tenyésztőtől veszik... :(

Bár tenyésztőtől még sosem vettem kutyát, sőt! Igazából idáig még nem is adtam ki magáért a kutyáért, ugyanis minden kutyusom vagy menhelyről van, vagy fajta mentőktől :)

2013. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Az én kutyusom is szaporítótól lett elkobozva, 4 éves koráig egy undorító, mocskos pincébe bezárva élt 20 másik sorstársával együtt. :(

2013. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első!


Az a baj, hogy nagyon sok tenyésztő (tök mindegy milyen fajtáról beszélünk) nem más, mint egy ócska szaporító... Sajnos a MEOE is nagyban hozzájárul ehhez, így nagyon meg kell nézni, hogy honnan, melyik tenyésztőtől hozunk kutyát! Ez minden fajtára érvényes, hiszen az állomány nagyon silány...

2013. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A törzskönyv nem garancia semmire,főként nem az egészségre.

Nekem az első kutyám törzskönyves dobi volt az akkori egyik legjobb kennelből vettem (1994)jó drágán.Egy éves korára tegeződtem az orvossal.Fajtiszta kutya többet nem jön a portára.

Az átgondolt tenyésztést meg szerintem nagyon nagy zárójelbe kellene tenni.A hazai kenneleknek jó ha a 10%-ra jellemző.Legtöbb esetben athok módon párosítanak két jó kiállású,eredményes egyedet.Ez aligha nevezhető tenyésztésnek,inkább szaporítás.

2013. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8as!


Igen, ez így van! Champion kutyákat pároztatnak és kész. Közben meg lehet, hogy az ilyen olyan nyertes kutya, sz*art se ér... Nyáron volt "szerencsém" megtapasztalni egy itteni kiállításon... A drága bíró olyan kutyáknak adott kitűnőt, hogy hajjajjj!


De azért maradjunk annyiban, hogy fajtatiszta, nem pedig fajtiszta...

2013. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!