Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni, hogy york...

Mit lehetne tenni, hogy york shire terrier mint fajta, teljesen ne menjen tönkre, vagy is mit lehetne tenni a fajta (tiszta, egészséges) fenntartásának érdekében?

Figyelt kérdés

nekem is van egy törzskönyves(yorki)kislánykám és nagyon szeretem.


de mondjátok mit lehetne tenni,hogy teljesen ne menjen tönkre ez a csodálatos fajta.


Én úgy sajnálom, hogy agyon szaporítják őket és sokszor gyenge idegrenszerű korcsokat.



és valamivel szeretném ha ép maradna, már amennyire még lehet ez a gyönyörű fata!


2009. nov. 21. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Korcsokat? Pff! Minősítetted magad ezzel a kifejezéssel.
2009. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

korcsokra azt értettem,hogy sokszor össze-vissza szaporítják őket, nem mindig teljesen fajtatiszta egyedekkel.

(fáradt vagyok ezért fejeztem be ilyen hülyén azt a mondatot, hát most nagy kunszt)

2009. nov. 21. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Attól még nem korcs.. Nem ő tehet arról h az emberek ennyire ostobák és pénzéhesek..
2009. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Korcs, keverék teljesen mindegy melyik szót használja, a lényeg ugyanaz, hogy teljesen tönkremegy a fajta a törzskönyv nélküli szaporítás következtében. Az a kutya, amelyiknek nincs tk-ja az keverék.
2009. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

"fajta a törzskönyv nélküli szaporítás következtében"


Majdnem igaz, csakhogy a törzskönyves kutyák is selejtek. Szóval fejétől bűzlik a hal... A tenyésztés lényege, hogy mesterségesen kiválogatom a számomra hasznos genotipussal/fenotipussal rendelkező egydeket, a többinek pedig megakadályozom a szaporodását. Namost hány kutyát is ivartalanít a kedves tenyésztő manapság? Innentől fogva meg ne nyávogjon senki, ha egyesek beszaporítják a selejtet. Ez olyan dolog, hogyha vágok egy lyukat a tetőn, akkor ne várjam, hogy majd nem esik be az eső... Ha kiadok a kezemből egy csomó szaporodóképes kutyát, az előbb-utóbb szaporodni fog. ÉS ez a tenyésztő hibája, nem a többi emberé - mert nem lehet tőlük elvárni, hoyg ne tegyék meg azt amit megtehetnek különösebb következmény nélkül (sőt, még hasznuk is lehet belőle). PL laborpatkányok esetén teljesen beltenyésztett(!) törzseket is könyedén létre lehet hozni, nem azért mert patkányok, hanme mert tudatosan tenyésztik őket a megfelelő módszerekel. És ott olyan ott nincs, hogy hopp ez a betegség fennamradt, hagyjuk rá, majd drága pénzen szűrjük az utódokat. Frászt, kiszelektáljuk. Ehhez képest nézzünk meg sok fajtát, aminél ott kezdődik, hogy betegségre szűrjük a kölyköket. Nonszensz! Hát mért tenyésztik tovább a sz@rt, már bocsánat a kifejezését?! Ez ugyanolyan szaporítás, mint amit az utált "szaporító" csinál, csak kicsit jobb minőségben. De nem tenyésztés! NE tessék csodálkozni, ha aztán romlik a génállomány.

2009. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az lesz, hogy miután teljesen tönkremegy az állomány és már nem lehet épkézláb yorkit találni, akkor az emberek le fognak szokni róla, senkinek sem fog kelleni. Ekkor majd egy maroknyi, lelkes tenyésztő elkezdheti romjaiból feltámasztani a fajtát pár évtizednyi áldozatos munkával, hogy ismét szép, egészséges kiskutyák születhessenek. Azután majd sajnos az egész kezdődik előlről. :(
2009. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!