Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így rendben lesz?

Szerintetek ez így rendben lesz?

Figyelt kérdés

Az állatorvos 3 beavatkozást akar letudni egy füst alatt a kutyámnál. Egy daganat eltávolításáról, egy szemölcs eltávolításáról, és a fogai rendbetételéről (kihúzkodásáról?) lenne szó. Alapból rettegni kezdtem, mert 11 éves, és nagyon-nagyon féltem az altatástól. Egyszer volt altatva fél évesen, mikor ivartalanítva lett, de akkor is elég lassan és nehezen tért magához, egy egész nap kellett hozzá...most meg arról beszél a doki hogy várunk fél órát, és annyira éber lesz hogy akár haza is sétálhat...ja persze.

Plusz ami még rendkívül aggaszt, hogy épp a múlt héten hallottam egy olyan esetről, hogy szintén idős (ő 14 volt) kutyát az orvos így műtött, ahogy most őt akarják: egyszerre levették az összes mellbimbóját, szintén daganat miatt, plusz kihúzkodták a fogait, mert neki is mozogtak már. És még aznap haza is engedték, estére meghalt. Egyszerűen sok volt neki. Most pereskednek.

Ti mit tennétek, vagy szerintetek mi lenne a jó megoldás ha a ti kutyátokról lenne szó?

Borzasztóan féltem, egyrészt ő a legjobb barátom már több mint egy évtizede, másrészt még édesapámtól örököltem meg, aki már nincs közöttünk. Ez a kutya édesanyám után a legfontosabb személy az életemben.

Már most folytogat a sírógörcs, ha csak rágondolok erre a procedúrára.

Jövő hétfőn szeretné elvégezni az orvos.


2014. jún. 19. 17:18
 1/7 anonim válasza:
Először csak a daganatot kéne eltávolítani , és amikor felépül akkor lehet a többit elintézni .
2014. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz most a procedúrán, inkább keress fel egy másik állatorvost, és kérd ki a véleményét!
2014. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemölcs és a fog nem egy nagy dolog, nem nyom semmit a latba. Ha a daganat miatt úgy döntöttetek, megműttetitek, akkor simán el lehet végezni ezt a két másik beavatkozást is egy füst alatt.
2014. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól írta az előző kommentelő. Ha egyszer már elaltatják a daganat miatt, egy füst alatt megtudják oldani a két "kisebb" gondot is. Még mindig jobb mintha két hetente altatóval terhelnék az idős kutyus szervezetét. Ne aggódj, nem lesz gond! Nekem is altatták a 12 éves németjuhászomat anno, szerencsésen felébredt ;)
2014. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok doki ez csak saját vélemény, szerintem azért akarja egyszerre elvégezni mert már kicsit idős, így a 3 egymás utáni altatás elég rizikos lenne,viszont a 3 egyszeri műtét sokáig elhúzodhat és ez se lehet túl jó, szerintem is keress fel még 1-2 másik orvost és kérd ki a véleményüket és dönts az alapján
2014. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Még annyit fűznénk hozzá, hogy 16 éves kutyát is altattunk már "csupán" fogproblémák miatt. Úgy voltunk vele, hogy olyan fogazattal szenvedés az élet, ha nem ébred fel, hát nem ébrded fel, élt 16 évet, de inkább ez, mint hogy szenvedjen még ki tudja mennyit az állandó fájdalom miatt. Probléma nélkül megúszta.


Ilyen esetben viszont, mint a tiéd, semmiképp nem hagynám, hogy kétszer altassák be csupán azért, mert a fogaihoz is hozzá kell nyúlni, meg mert le kell venni róla egy nyomorult is szemölcsöt... Ezek a kutya lábadozásán semmit nem fognak változtatni, nem csökkentik a gyógyulás esélyét. Ha baja lenne, akkor az egyébként is az altatás miatt lenne, de az meg gondolom muszáj, ha a daganattal műteni szeretnétek.

2014. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

Alapból nem mi találtuk ki ezt az egész műtét dolgot, csak volt egy rutin orvosi látogatásunk, és most épp ez pattant ki a doki fejéből, hogy ezt a daganatot ki kell műteni, meg akkor már a szemölcsöt is le akarja venni és a fogait is megcsinálja. Korábban többször aggodalmaskodtam a daganat miatt, amire mindig azt mondta hogy az semmiség, zsírdaganat, idős kutyáknál gyakori.

Közben lenyugodtam (tényleg sokat segítettek a hozzászólásaitok, köszönöm!) és kész a haditervem. Holnap két orvoshoz fogom elvinni, akik nem messze rendelnek egymástól. Persze egyiknek sem mondom hogy már voltunk "ennél és ennél", ne befolyásolja őket semmi.

Majd mérlegelek hogy melyik mit mondott, és ha szükséges, akkor a következő napokban elviszem a szomszédos városban lévő állatkórházba is, bennük megbízom, mert ők már hozták vissza az életbe szegénykémet korábban.

Már fel is hívtam közben a dokit akinél ma voltunk, lemondtam a hétfői időpontot.

2014. jún. 19. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!