Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a palotapinc...

Mi a véleményetek a palotapincsiről? Lent

Figyelt kérdés
nagy és kiskorábban is.Nekem még kicsi.És nem tudnátok olyan oldalakat is írni amelyen ír hogy hogy tartsuk a legjobban és hogy mi a legjobb számára!előre is köszi.:D
2010. jan. 3. 18:41
 1/9 anonim válasza:

Nem tudok ilyet, viszont nekem is palotapincsim van. Még 3 éves koromban kaptam most 12. Igen, elég öreg már, meg a látása sem jó, de ugyanolyan élénk és dagi mint volt. =)

Pedig az udvaron lakik, soha életében nem kapott kutyaeledelt, mindig a maradékot kapta meg.

Viszont annyi szeretetet kapott, amennyit kevés kutya. =)

2010. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál.Elejinte nálunk is bent volt de hogy asztán apukám nem nagyon szerette hogy bentvolt ezért a kinti kisseb házunkba vittük ami szintén az udvarunkon van.Hát ott sajnos nincs annyira meleg,ez az ami nagyon aggaszt.De nagyon boldog akkor is és van ott neki 1 nagyon meleg pokróc(nekünk sok pokrócunk van)és a legmelegebbet adtuk oda neki.És mi is nagyon szeressük.Elejinte apukám nem nagyon kedvelte de mostmár igen.NA DE LÉCCI SEGÍTSETEK MÉG!Mert a legjobbat akkarom adni a kiskutyámnak.
2010. jan. 3. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
De jó ezt hallani... a legjobbat akarod neki!!!! Én is így voltam a Westie-mmel, így heteket töltöttem a neten és írkáltam a google-ba, tenyésztői oldalakat néztem stb.... Tehát www.google.hu és írd be hogy palotapincsi. Különféle oldalakat fog kidobni, ott tudsz majd olvasgatni. De írhatod így is hogy palotapincsi fajta jellemzők, pp szőre, pp táplálása... stb....
2010. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI SOKAT SEGÍTETTÉL
2010. jan. 3. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


+SZŐRÁPOLÁS



A Pekingi palota kutya szőrének ápolása sok időt és munkát vesz igénybe. Amire feltétlenül szükség van az egy jó minőségű kefe, ami nem tépi a szőrt, egy bontófésű, egy éles olló, valamint bármilyen púder (a gyógyszertári sik por is tökéletesen megfelel).

A fürdetést ajánlott elkerülni, olyan szennyeződés esetén alkalmazzuk, amit csak vízzel lehet eltávolítani. Ebben az esetben langyos, szappanos vízben mossuk ki a szőrt, de csak annyit amit feltétlenül muszáj. A vizes szőrt töröljük minél szárazabbra és szárítsuk meg.Vizesen ne fésüljük, a megszárított szőrt erősen púderozzuk be, és kefével fésüljük ki.

Ennyit általánosan és most nézzük egy kutyára leszűkítve az ápolást, a kiállításra való felkészülést. Már elég korán, kicsi korban (4-5 hetesen) jó hozzászokatni a fésüléshez a kutyusukat. Először még inkább játék, mint komoly munka, amíg megszokja a háton fekvést, az asztalon való hosszabb ideig tartó egyhelyben állást. A kölyök szőr még igen vattaszerű, puha, ami elég könnyen csomósodik. Nagyon "veszélyes" helyek a fülek környéke, a végtagok "zászlói", valamint a farok.

A fülek "mögötti" szőr igen könnyen csomósodik, így erre különösen nagy figyelmet kell fordítani.

A kölyök szőr kivedlése (egyedenként változó) igen hosszú ideig tart. Minden fésülésnél alaposan át kell kefélni a szőrt addig, amíg a kefe tiszta nem marad. Pár hónap múlva kialakul a végleges fedőszőr. A fedőszőr alatt pedig újra kinő az úgynevezett alj szőrzet, ekkor kezdenek igazán megnőni a fülbojtok és a farok szőrzete is.



Ettől fogva nagyon gondos ápolás szükséges. A kutya fésülését mindig a hason kezdjük. Jó alaposan bepúderezzük, majd kefével kifésüljük. A púder alaposan tisztítja és lazítja a szőrt, könnyebb a fésülés. Ilyenkor ellenőrizzük a körmök nagyságát, a talp párnái között megnőtt szőrt vágjuk ki. Ilyenkor fésüljük ki a lábakon lévő zászlókat is. Majd a kutyát felállítva folytatjuk a fésülést. Először a fejen kezdjük, itt alaposan a füleket fésüljük át, az esetleges csomókat kibontjuk, majd következik a hátrész. Alapos púderezés után a nyakánál megkezdve felfelé fésüljük a szőrt, minden csomót alaposan kibontunk egész a farok részig. Ezután a felfésült szőrt hátulról megkezdve szépen visszafésüljük, és formára igazítjuk. (Ezután addig ismételjük, míg a szőr szép fényes nem lesz.) Utoljára fésüljük a kutya farkát. Felülről lefelé haladva átkeféljük, amikor kibomlik, a kutya hátára borítjuk, és kör alakra elosztva szétfésüljük. Ajánlott fésülés után szőrkondicionálóval lefújni az egész szőrzetet.

A szemek ápolása is különösen fontos, kamillás vattával át kell törölni, ugyan így az orr rálógó redőket is.

Ajánlatos még minden evésnél a füleket összekötni, így elkerüljük, hogy az ennivalóval a kutya füleit lerágja.



Több a gondunk vedlés esetén. Kanoknál általában évente egyszer, szukáknál tüzelésnél és szoptatás után kerül erre sor. Ilyenkor az aljszőr teljes egészében kihull, ezt alaposan az utolsó szálig ki kell fésülni, csak így várhatjuk, hogy újra szép szőre fejlődik a kutyánknak .

2010. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Első vagyok.

Ha kint van a kutyus akkor nincs gond. Nekem egy rokonom összeraktot egy aranyos kis fakutyaházat neki, és kibéleltük pokróccal. De ha fázik is feltalálja magát. Ellop minden kinti papucsot nagy örömönkre =). Meg ilyenkor a három cica is befekszik mellé és együtt melegednek.

Amúgy olyan vastag bundája hogy annyira nagyon nem fázik. Sőt! Imád fetrengeni a hóban =D. Bár így öregségére már annyira nem...De azért még szokott.

Amúgy a szőrápolásról annyit hogy minden tavasszal és nyáron formára nyírjuk a szőrét. Bolhairtó samponnal átmossuk havonta, amúgy csak akkor szoktuk fürdetni ha jó idő van. Akkor megeresszük a slagot, ő meg élvezi hogy dögönyözik =D. Meg szokott kapni azt a fogtisztító rágcsát =D.

Meg hát vannak a szokásos dolgok pl.: oltás, vinni állatorvoshoz hogy minden okés-e vele satöbbi...

Hidd el, egy kutya nem attól lesz egészséges ha túl kényeztetik. Persze ha versenyre is akarod őt vinni,kicsit kényesebb téma.

(Így zárójelbe megjegyzem hogy nem csak az az egy oka hogy nem kutyatápot, hogy nincs arra folyamatosan pénzünk. Egyszerűen nem eszi meg, csak a macskakaját. A macskák meg a kutyakaját xD)

Hirtelen ennyi jutott eszembe, még írok ha jut más is. =D

2010. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Hogy nem KAP kutyatápot*

Az a szó kimaradt =)

2010. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiskorában és nagy korában sem túl szimpatikus nekem, akikkel eddig találkoztunk mind idegbeteg volt. Támadott a kutyáimra akik észre sem vették, már messziről ugatta Őket és mikor a gazdája felvette az ölébe akkor is vicsorogva nézett ránk.
2010. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazából a palotapincsi ugatós féle.ÉS nevelésen is múlik.De télleg van olyan is amely idegbeteg.Akárcsak emberben is van. :D
2010. jan. 6. 20:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!