Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megviselte? Lelki beteg?

Megviselte? Lelki beteg?

Figyelt kérdés

Kiskutyamnak 5 napja viszket a füle , megbeszéltük ma elvisszük orvoshoz, erre tegnap este kiesett félig a foga , tejfog . El is vittük ma .


Kivette az orvos a fogat , kézzel , mert nem tartotta mar az und olyan erősen a fogat . Utana fület kitisztitotta , vérzett is kicsit . Kitalálta az orvos biztos a buzmirigyetol vanbegyulladva a füle. Azt is kinyomta. Utana h nagyok a körmei, kivakarhatja a fület , levágta 6 szor akkora koromolloval mint az en 6 hónapos csivava kiskutyam. Erre latja h 1 oltása hiányzik , azt mondja azt is kell. Mondom magamban jól van hat ez egy drága kórház , jo orvosokkal tudja mit csinál. Aztan azt mondja h chip nélkül nem regisztrálhatja. Nem a pénzzel volt gond, hanem h ennyi minden, kérdezem tőle nem fog belázasodni este ennyi mindentől? Nem dehogyis ! Jo . Erre persze chippeltetve is lett . Kapott féreg hajtot, es a határa kullancs írtot, tabletta ban amit holnap kell odaadom neki szúnyog Bogár írtot es fulcseppet. Amit ma mar kellett volna adnon

Neki de nem! Mert csak fekszik alszik, szomorú , imád kint erre sír ha kiviszem, lázas is volt du , picit most is az , nem jon hozzam :((( ugye csak most lelkibeteg? Miert van az h jót akartunk , jah es most voltunk 4 hete orvosnál, de az ilyen nem kórházas hanem kisrendelos állatorvos , pénzért mindent ? Tok mindegy h egyszerre sok neki , csak fizessünk ? Ugye holnapra jobban lesz? Anyukám jól leosztott h nem minden a pénz es miert hagytuk nekik h egyszerre enyi mindent razuditsanak. En csak jót akartam, de tényleg igaza volt a pénz volt nekik a lényeg, körmét csak 900 ért váktak le sztetek mennyit fizettünk ? De az utolsó pénzemet rakoltenem! A legjobbat akarom neki ! Erre ..... :( lelkileg ugy odavan



2014. jún. 19. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Odáig rendben van, hogy lekezelte a fülét. Ha tele volt a bűzmirigy, valóban be szokott gyulladni a fül. Viszont az az oltás várhatott volna, amíg rendbe jön a kutya füle.

ha holnapra nem múlik a láz, vidd el másik orvoshoz.

Valóban sok mindent csinált a doki egyszerre, de ettől nem kellene lázasnak lennie. A fülét kezeld mindenképpen.

2014. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Annyira aggódom, en tényleg csak jót akartam h egészséges legyen, várhat ott volna igen :( lazasnak talán mar nem annyira az lejebb ment csak a kedve kis lelke ! :((
2014. jún. 19. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy lázas? Mérted neki?

A dokinak a chippel igaza volt, nem is tudom hogy lehet nálad a kutya chip és a megfelelő oltások nélkül...

Főleg ha már vált a foga... akkor külön gáz ha nincs chip. Eddig hogy oltották?

Egyébként teljesen normálisan járt el a dokitok, akihez mi járunk ilyen idős kutyánál a helyi állatvédőket hívta volna rátok

2014. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:
69%

Az van, hogy te, és valószínűleg az egész család szanaszéjjel vagytok lelkileg, hogy jézusatyaúristenszerencsétlenkicsiprüntyőkéjeapukánakanyukánakhátalelke, szerencsétlen állat meg már valószínűleg a sokkig ijedt, mert nem érti, mi a tököm történt, hogy mindenki idegbeteg, de hát ha neki visítoznak, nyilván ő van nyakig szarban, így hát sír, és fél, mert valami egyértelműen történni fog, amiben minimum megdöglik. Hát mi másért sajnálnátok ennyire?


Tessék békénhagyni szerencsétlen állatot, nem agyon ajnározni, nem agyon abajgatni, nem vinnyogni neki óránként 60 percet. Kicsit lázas lehet, hisztis is, és ennyi. Holnapra kialussza. Ha már annyira rettegni akarsz valamitől, rettegj azért, mert szaporítótól vetted, ki tudja, mi baja lesz.

2014. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miert ítélkezel ha nem tudod

mi a helyzet? Elmeséltem

A mai napunk at es megkérdeztem miert lehet ez? De elmesélem a többit neked is! Minden 4 hetente kozmetikus hoz járunk de nem vágja le neki tövig mert a legsötétebb fekete körme van, ezért pont ugy jott ki h most az orvosnál telt le a 4 het. A chip megmondta az orvosunk 5 hó kortól adható, o 5 es fel honapos. A foga most még tejfog , az h összejött egy napra minden , nem azt jelenti rosszul tartjuk! Mindent meg adok neki, velem alszik, külön zacskokban van meki egyesével eltéve a fagyasztoba a csirkemell, h minden nap tudjak kivenni neki , sosincs egyedül ha dolgozom v barmi akkor barátomnál van!nem viszem köre, utcára , betonra, csak fű , parkok es minden ami nem sérti a talpát ! Ilyet h állatvédők???!!! Sokszor mar azt mondjak túlzásba viszem.nem lesz gyerekem sajnos, nekem o a " kisbabam" mindenhova viszem ahova lehet. Nyaralni is csak kutyás helyre megyünk. Az oltást 2 het múlva kellett volna megkapnia de azt mondta az orvos most is megkaphatja. Vártunk volna ha nem aggódom érte egy hetet míg a mi saját orvosunk hazajon de nem akartam !


Igen elismerem

Ha en is ennyi mindent olvastam volna egyszerre eleg rosszul jott volna le , de csak elmeséltem es megkérdeztem h mi is van?

2014. jún. 19. 22:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Az orvosunk mondta h nem lehet köre betonra vinni mert a talpán vékony abor mielőtt mondana tok h hülye vagyok
2014. jún. 19. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézusmária...

Elég érdekes dokitok van nektek...Tenyésztőtől a 8hetes kölyköt már chippelve hozod el, úgyhogy jól átkúrtak a palánkon.

Egyébként ember, egy kutyáról beszélünk, akit ezzel a mentalitással egy tipikus remegő-reszkető csivavává fogsz nevelni, ami sem neki, sem később neked nem lesz jó. Gondolom nagykutyákhoz se engeded oda, nehogy véletlen a nagy csúnyagonosz kutya megegye...vagy megszagolja a seggét és sokkot kapjon...

Hidd el nekem, kedves kérdező, nem az számít, hogy mennyire abajgatod halálra azt a szerencsétlen kutyát. A csirkemell mellé kéne még legalább farhát (ki lehet porciózni) vagy szárnyvég.

És igen... azon a klinikán, ahova mi járunk, ha egy fogváltós kutyában nincs chip és a dokiban felmerül a gyanú (mondjuk nem ismeri a gazdit), simán ráhívja az állatvédőket. Ugyanis a kutyát anélkül nem kezelheti, sőt,még jól meg is büntetnek...

De tényleg... ne aggódd túl... egy kutyáról beszélünk, nem egy emberről, akinek kutya és nem ember igényei vannak.

Van lelkük, ez tény, viszont nem egy kis fülb.szlatás meg körömvágás fogja kiidegelni, hanem az, amit te csinálsz vele.

2014. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Tehát szerinted attól lázasodott be a kutya (mérted egyébként, vagy honnan tudod?) hogy levágták a karmát, kitisztíották a fülét, kivették a fogát, kinyomták a bűzmirigyét, kapott egy spot-on,t egy chipet, meg egy oltást? Magyarán tisztességesen el lett látva úgy öt hónapos korában, végre valahára?


Szerintem külön jó, hogy az orvos így áll hozzá. Ez nem lehúzás. Az lett volna lehúzás, ha adott volna rá egy fülcseppet, hogy csöpögtessed, aztán menjél Isten hírével, majd visszamész egy hét múlva, hogy még mindig gyulladt, holott se az esetleges kiváltó ok nincs megszüntetve, a kutyának nagy a karma, nincs meg minden oltása, nincs chipje (ami kötelező!), nincs rajta kullancs elleni védelem. Érdekes, hogy ilyen procedúrát minden pusztából összeszedett kutya gond nélkül kibír, a tiéd meg depresszióba esik. Kicsit meg lett piszkálva, nem kell pátyolgatni és akkor nem fogja úgy érezni magát, mint akire rászakadt a világ összes terhe, mert nem.

2014. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A chipet 8 hetesen KÖTELEZŐ beletennie a tulajnak,amikor új gazdához kerül,de LEGKÉSŐBB 3 hós koráig meg kell kapnia,anélkül veszettségit sem kaphat,és az is kötelező 3 hónapos korban...Ezek után az hogy ő a "kisbabád" csak hab a tortán.Ő egy KUTYA.És akkor boldog,ha kutyaként van kezelve...És mehet betonra...basszus...neked nem kéne kutya,amíg emberként kezeled...
2014. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!