Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a kutyámnak?...

Mi baja van a kutyámnak? Székrekedés vagy gyomorrontás? Fontos!

Figyelt kérdés
A kiskutyám (havanese,1 èves) tegnap este,ès ma èjszaka hányt azt hiszem csak 2-szer,ès kicsit bágyadt. Szerintem nem lázas,nem remeg ( nincs itthon kutyának való lázmèrő,szóval nem tudjuk megmèrni),de nem rohangál,meg játszik,hanem csak fekszik,vagy járkál ès rágcsál. Tegnap este mèg rohangált össze-vissza,bár már akkor is kicsit többet aludt. Ma amikor hazaèrtem adtam neki háztartási kekszet,azt meg is ette,ès ivott is. Azt vettem èszre,hogy szerintem nagyon kemènyet kakil,ès ezèrt erölködik. Szerintetek mi baja van? Adjunk neki valamit? Holnap ha nem javul,dèlelőtt eltudjuk vinni a dokihoz,viszont ha szerintetek szüksèges,most felszállok vele a buszra,ès elmegyünk. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 21. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden okozhotja, én nem várnék holnapig az biztos.
2014. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én a hányás után dokihoz vittem volna.

Soha nem hallottam még, hogy kutyának háztartási kekszet kell adni gyomorproblémákra.

2014. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fölhívjuk a dokit,ès ha azt mondja hogy vigyük be,akkor ma bevisszük a rendelőbe. Köszi a válaszokat! Nekünk mondták hogy az jó,mert könnyű. Ès be is szokott válni
2014. máj. 21. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki valamit ami lazítja a székletet, konzervet, rizst. Mit eszik általában? Nem kapott modt valami mást, esetleg csontot?
2014. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Royal caninnal etetjük. Csontot nem szokott kapni. Tegnap kapott este fogtisztító,valószínűleg azt hányta ki. Az a baj,hogy lent mindent megeszik a földröl...figyelünk rá,meg tiltjuk,de nem tudom mit lehetnw ezzel kezdeni :/
2014. máj. 21. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Most hallom hogy a gyomra is fortyog egy kicsit...
2014. máj. 21. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

RC nem jó táp. Hiába drága, és jó a reklámja, de sajnos gyakran okoz ilyen problémákat amiket te leírtál. Először is vigyétek el orvoshoz, hiszen én - és a többi válaszoló - nem vagyok szakértő, úgyhogy csak tippelgetni tudok. Utána viszont mindenképp tápváltást javaslok, a Royal keveseknek válik be, úgynéz ki nektek sem. Háztartási kekszet (és egyéb emberi ételt) meg soha semilyen körülmények között ne adjatok kutyának, mert ettől is lehet székrekedésre. Emberi gyomorrontásra (állítólag) jó, de állatéra kizárt. Emberi táplálék nem való állatnak, főleg ha ilyen gondjai vannak.

Tápváltásnál hasonló kaliberű tápokban gondolkodjatok, mint a Josera, Eukanuba, Brit, Hill's, Pro Plan, Acana!

2014. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes válaszolónak! Már elvittuk orvoshoz,adott neki 2 db injekciót,mert elvileg van ilyen vírus kiskutyáknál...most már kicsit jobban van :) a tápváltás meg kipróbáljuk :)
2014. máj. 21. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!