Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni egy sovány,...

Mit lehet csinálni egy sovány, válogatós kutyával?

Figyelt kérdés

A kutyánk (cane corso) egy betegség miatt nagyon lefogyott, illetve pár hétig csak diétás ételt kaphatott (főtt húst, rizzsel, zöldségekkel).

Azóta viszont nem hajlandó megenni a száraztápot, pedig nem ócska tápokat teszünk elé.

Már nem tudom mit lehetne csinálni, mert híznia kellene, ő meg semmit nem hajlandó enni.


2014. jún. 20. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Megszerette a főttkaját. :-)) Nekem sem kellene az a száraztáp, főzzél neki finomakat.
2014. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem főzök neki finomakat, mert száraztáp van és kész. Pont ne gondolja azt, hogy kiszolgálom minden igényét. Csak másfelől aggódom, hogy mi lesz vele, mert tényleg nagyon sovány már.
2014. jún. 20. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Leírnád milyen márkájú a táp? Lehet, hogy váltani kéne másikra.


Valószínűleg jobban bejött neki a husi, ezért szokott el a táptól. Szerintem érdemesebb lenne BARF-oznod, persze ha nem akarsz méricskélni és receptezni, azt is meg lehet érteni.


Szerintem hagyd előtte egy 10 percig, ha nem kell neki, majd kap holnap. Kutya még nem halt éhen, úgy hogy volt előtte kaja.

2014. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kapott pl. Britet, amit amúgy évekig evett. Brit care is volt már, illetve egy ideig gyógytápot kellett kapnia.

Most Royal canint kap, amit régebben szívesen evett, csak azért nem adtuk neki már, mert nem a legszuperebb összetételre és hízott tőle. Most viszont pont jó lenne, ha hízna. Ezért gondoltuk, hogy 1-2 hónapig egye ezt.

Néha adnánk neki húst, de minden egyes nap egyszerűen nincs arra kapacitásunk, hogy méricskéléssel foglalkozzunk.

2014. jún. 20. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáétead, hogy először teszel a rizsbe, húsba tápot, aztán egyre kevesebb a főtt kaja?

Ha nem jön be, akkor meg amit az előző is mondott: kutya még nem halt éhen, ha kaja volt előtte.

Nekem is cc-m van, és én is úgy vagyok vele, hogy ha nem tetszik, akkor nem eszel. Az elmúlt 10 évben nem halt éhen. Volt olyan, hogy egy napig nem evett (nem is hagytam előtte a kaját), aztán másnap rámnézett szemrehányóan és jóízűen megette a tápot.

2014. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Próbáltad" akart lenni...
2014. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem hagyd előtte a száraztápot,ha éhes úgyis megeszi.A hús meg azért nem is olyan olcsó,ahhoz hogy kutyakajának használjuk.A mi kutyánk sem eszik olyan sokat,mindig van a tálkájában kaja és ha éhes megeszi.Aztán újratöltjük,szerencsére ő beosztja magának.
2014. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutya elött az a legrosszabb ha elötte van a kaja.

Vegyél béres cseppet. Van kutyának való is pl állatorvosnál. Egy kilóra van egy csepp. Simán be tudod nyomni a szájába fecskendővel, egy pici vizzel hígítva.

Két három nap múlva meglátod, úgy fog zabálni mint a vett malac.

Amúgy nekem canariom van, és sokszor elromlik az evőkéjük. De ez a csepp mindig segít.

2014. jún. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sippara ***** válasza:
43%
Lerakod elé a tápot, öt perc múlva elveszed, következő etetésnél ugyanez, kettő között semmi nasi. Mondjuk ezt leírtuk már eddig sacc kétszázezer kérdésnél, de biztos nem dobta ki egyiket sem a kereső, meg nem ajánlott fel 6-8 darabot az oldal automatikusan, mielőtt kiírtad a kérdést :)
2014. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kedves sippara, tarsd meg magadnak a cinikus válaszaidat. köszi
2014. jún. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!