Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kiállításokra járnak a...

Akik kiállításokra járnak a kutyákkal, rögtön eredményesek voltatok vele?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 20:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Dehogy.

Amikor elkezdtem, szinte csak kudarcaim voltak. Most már, hogy benne vagyok jó pár éve a kiállításozásban és tenyésztésben, gyakrabban érünk el jó eredményt, de most sem mindig. A bírók sokszor azokat a kutyákat/tenyésztőket részesítik előnyben, amiket már ismernek.

Meg az sem mindegy, hogy milyen fajta kutyád van. Egy népszerű fajtánál (pl. most a magyar vizsla), ahol sok kutya van egy osztályban, nyilván nehezebb jó eredményt elérni. De láttam én már olyat, hogy egy fajtánál egy osztályban egyetlenegy kutya indult - nyilván az kapta meg a címet.

2014. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kemény 2db kutya indult az enyém kategóriájában, tehát rajta kívül volt egy db kutya. Mi kaptunk egy "Nagyon jó"-t, aztán mehettünk haza..
2014. jún. 21. 20:53
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen. De ez sok mindentől függ. A régebbiek kérdésedben már leírtam :)
2014. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én folyamatosan elbuktam a kutyámmal pedig egyedüliként indult az osztályban. Olyan hülyeségeket álítottak róla ami nem igaz ilyen pl. a pontyhát, hátra harapás, sántítás... Abba hagytam vele, mert nem láttam értelmét, vettem helyette egy szukát vele azóta is nyerek megállás nélkül 1-2 csalódással.
2014. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyszer minket azért raktak ki mert közölte a bíró hogy nem elég temperamentumos a kutya. Erre bevittem a másikat annál meg közölték hogy túl temperamentumos XD
2014. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen, én is nagyon sok pénzt elköltöttem mire lett egy eredménye a kutyámnak. Ha van elég türelmed, kitartásod, és persze pénzed a kiállításozáshoz, ne add fel szerintem.
2014. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy 18 évesen, úgy, hogy a család közben totál idiótának néz, hogy minden pénzem ilyen hülyeségekre szórom el, nehéz.
2014. jún. 21. 21:07
 8/19 anonim ***** válasza:

Voltam olyan színvonalas kiállításon, ahol a cane corso mint kozikai kutya szerepelt. Egyedül indultunk, kaptunk egy megfelelőt. 1 hónap múlva res CACIB-ot.

Szóval az sem mindegy, ki a bíró. A cc-m nagyon jó kutya volt (most már egy vén róka), de kan létére igencsak szukás a feje. Mégis rengeteg 2. helyezést kaptunk olyannal szemben is, akinek tök nagy feje volt.

A szálkás tacsimnak 12 hónapos korára meglett a HJCH, pedig olyan franciás állása volt, mint a fene. Jól kell eladni a kutyát. Egyébként nem lett tenyésztésbe vonva.

Szóval fontos, hogy tudd a kutyád hibáit és tudd korrigálni.

A corsóm egyszer megkapta, hogy kaszálva fut a hátsó lábaival. Megoldás: egyszerűen más tempóban futottam vele és máris nem kaszált.

Sok kis apró trükk van :)

2014. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És mekkora hülyének fognak nézni hanem majd az alom mellett főszereplő gugolni és várni a kölyköket.
2014. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor handler lesz a következő alkalommal a felvezető, az tuti. Én nem tudok ilyenekre figyelni :D
2014. jún. 21. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!