Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek Samoyed (magyaru...

Van valakinek Samoyed (magyarul Szamojéd) kutyája? Tippek kellenének a tartására.

Figyelt kérdés
Ma kaptam egyet és még nem ismerem a fajtát. Az enyém három hónapos és Lui-nak hívják.

2014. jún. 22. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2014. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írj nekem privit, több, mint 10 éve vannak szamijaim, szívesen segítek.
2014. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, privát üzenetet nem szeretnék küldeni, mert külföldi vagyok és tudom, hogy ez egy magyarországi honlap. Egyenlőre sok a gond vele. Nagyon nagyon eleven és sok év után most van először kutyim. Amúgy 14 éves vagyok.
2014. jún. 23. 05:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a gond vele?
2014. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az, hogy nem tudom nevelni. Nem is tudok sokat a fajtáról. Olvastam honlapokat, de azokon csak az eredetét vagy a külső jellemzőkről találtam. Nem mondom, hogy nem volt hasznos. Lehet, hogy még viszonylag pici, de nem szeretném, hogy felnőtt korában is kilőkje az ételét. A macskámmal sem jön ki mostmár elég jól. Eleinte figyelte, de mostmár zavarja és ugat rá. Nem tudom, hogy fárasztjam le, mert múltkor is izomlázat kapott a sétától. Tele van fölösleges energiával. Mindent szétrág. Fojton fekszik pont a sárban. Rendesen kap enni, de ennek ellenére eszi a földet. Tudom, hogy ezek normális kutyávaljáró gondok, de én még nem tudom ezeket kezelni. Nekem évek óta csak cicáim vannak. Tanácstalan vagyok:-(
2014. jún. 25. 10:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A szamojédet következetesen kell nevelni, mert hajlamos az ember fejére nőni. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy ő egy északi fajta, nem lesi úgy a gazdi minden szavát mint például egy német juhászkutya vagy egy border collie. Makacsak és hajlamosak figyelmen kívül hagyni a gazdi szavát, ha éppen bele vannak merülve valamibe. Viszont nagyon jó családi kutya, sohasem agresszív az emberekkel szemben.

Három hónaposan még nagyon kölyök, rengeteg türelem kell hozzá. Ha kilöki az ételét, lehet hogy túl sokat adtok neki és hülyül vele. Hányszor kap enni naponta? Az ilyen pici kutyának nyugodtan adhatsz napi 2x-3x eledelt, kisebb adagokat amiket egyszerre meg is eszik, nem játszik vele. Az eledelt sose hagyd előtte, ha nem eszi meg!

Ha a cica bírja a gyűrődést, akkor össze lehet őket szoktatni. Vedd figyelembe, hogy a kutyád még kölyök és játékos, azért ugat rá és azért piszkálja. Tudatosítsd a kutyusban, hogy a cica hozzátok tartozik (vedd fel az öledbe a macskát és simogasd úgy, hogy a szamid is lássa, esetleg jőjjön oda ő is, hagyd, hogy szaglássza a cicát).

Honnan tudod, hogy izomlázat kapott a sétától? Nyugodtan vidd sétálni, futni. Ha nincs örökletes betegsége, akkor nem okozhat gondot egy kis séta.

Vegyél neki rágókötelet, préselt bőr rágcsát, vagy KONG szerű erős gumi játékokat. Amíg váltja a fogait, folytatni fogja ezt a rágó tevékenységet. Adj neki egy nagyobb fadarabot, hadd hurcolja, rágcsálja. Ha bútorokat vagy olyan dolgokat is rágni akar ezek mellett, azokat kend be erőspaprikával, hátha az majd nem ízlik neki.

A sárban fekvésről lehet, hogy nem fogod tudni leszoktatni, egyes egyedek szeretnek dagonyázni, főleg nyáron.

Milyen tápot eszik? A földet azért szokták enni, ha valamilyen hiányuk van.

Egyébként honnan van a kutyus? Melyik kennelből?

2014. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Naponta 3x adunk neki enni. Házikosztot és pedigreet kap enni. Az osztálytársamtól kaptam szülinapomra, neki vannak samoyedjei. Az utcsó kérdést nem teljesen értettem.
2014. jún. 26. 08:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Akitől kaptad, vele nem tudod megbeszélni, miként is kell bánni a fajtával? Egyébként pontosan úgy kell nevelni, ahogy a többi fajtát alapból.

Házikoszt és pedigré ....elég helytelen egy kölyökkutyának.

2014. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

A tenyésztőknek van "kennelnevük" és így nekik van 'kennelük' is. Például "XY Samoyed Kennel" Ezek szerint a barátnőd nem tenyésztő.

Remélem a kiskutyád nem azért nem bírja a sétát és nem azért fekszik egész nap, mert túl laza a csípőízülete...ami később súlyos diszplázia lehet.

A Pedigree nem jó táp, javaslom helyette a Josera-t vagy a Brit-et, érdemes picit többet rászánni az eledelre, hogy megfelelően fejlődjön a kutya (ráadásul kevesebb is kell belőlük, így tovább kitart, ergo ugyan ott vagy, mintha a pedigree-t vennéd, mégis jobbat teszel a kutyának). Emellett nasiként lehet házikosztot is adni neki, de ne az legyen a fő tápláléka.

2014. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha eddig rosszul etettem, de még nem volt kutyám, nem értek hozzá, csak tanácsokat szerettem volna kérni. Azért nem a barátnőmtől kérdezem mert nem akar ebben segíteni. És nem tenyésztő. A kutya fajtiszta. Amúgy nagyon köszi az eddigi segítségeidet.
2014. jún. 26. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!