Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős-sáros időben milyen...

Szilvi & Argos kérdése:

Esős-sáros időben milyen technikákat alkalmaztok séta után a kutya és a lakás tisztán és szárazon tartására?

Figyelt kérdés

Amíg lakásban volt az eb, addig séta után alapos áttörlés, majd a lakásban bősz sepregetés és felmosás, a szép fekhelyére persze nem engedtem.

Most kerti kutya inkább...az este bőrig áztunk sétán, áttöröltem, de azért vizes maradt még, nem hagytam kint a házában, itt szárad mellettem :D Söprés-felmosás szintén meg volt.


Ti esős-sáros időben történő séta után a kerti kutyát kint hagyjátok, vagy beviszitek a házba melegedni?

A lakásban fekhet vizesen a puha párnájára, szivacsára, matracára, vagy csak száradás után? Az egész lakást birtokba veheti közvetlen séta után, vagy csak az előszobát pl?


Csupán érdekel, hogy ki hogyan oldja meg a kutyatartás eme kevésbé kényelmes oldalát...:)


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 2. 19:29
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Én vízkicsapatót használok két óriástestű hosszúszőrű kutyához.

De ha nem akarom hogy bejöjjenek, akkor egyszerűen kint hagyom őket vizesen. Mivel úgyis csak a fedőszőrük ázik el és alul csont száraz, ezért nem lesz semmi bajuk, reggelre maguktól is megszáradnak.

2012. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
A vízkicsapatóval nem lesz kaotikus a helyzet a lakásban víz és szőr ügyben? :D
2012. okt. 2. 19:38
 3/48 anonim ***** válasza:
:) Ja, a lakásban de! Az kb. egy hurrikánnak felelne meg kutyaszőrrel és mocsokkal fűszerezve, szóval értelemszerűen a fedett teraszon használom nem a lakásban.
2012. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
A terasz sem lehet egy leányálom utána :D
2012. okt. 2. 19:48
 5/48 anonim ***** válasza:
A mostani zuhé után konkrétan nem csináltam velük semmit. Így jöttek be ahogy voltak. Úgyhogy most egy korcsolyapálya a konyha a sok víztől és vágni lehet a levegőben a párát. Hamarosan kimennek csicsikálni és utána felmosunk.
2012. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Ilyen időben mindenki a lakásban van, a kis szőrösnek lábmosás-törölközés, a többieknek törölközés kiszuperált pokróccal fültől farokig, és mehetnek, általában ennyi elég is szokott lenni. Pár óránként ki vannak engedve, utána elég a lábukat letörölni.
2012. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Nálunk ugye csak a lakásban van :)

Ha felértünk, azonnal meg kell állnia az előszoba közepénz (innen egy lépés a fürdő), ott leveszem a pórázt, nyakörvet, majd irány a fürdőkád. Tappancsmosás, ha szükséges, a hasát is megmosom :)

Leterítek neki egy törölközőt a puha helyére, arra lefekszik, ott egy kicsit megtörölgetem, miután nagyjából megszáradt és a tappancsa már nem hagy nyomot, mehet amerre akar :)

2012. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
91%
Nekem három évig volt lakásban az egyik kutyám. Rövid szőrű volt, nem volt túl sok gond ha vizes lett. A lába már megszáradt, amíg felmentem vele a második emeletre. Mániája volt hogy amikor bement a kis birodalmába, ( az egyik kis félszoba az övé volt, oda dörgölődött az ajtófélfához, mindig azt csinálta ha nedves volt. De amúgy hamar megszáradt. sima fa ládája van, az nem ázik át. Amstaffról volt szó amúgy. Most már mind a két ebem a kertben lakik az amstaff is és egy juhászkutya keverék is. Vizes időben általában a házukban vannak, max a mancsuk lesz sáros, de már nem jönnek be a lakásba, teljesen kinti kutyák lettek.
2012. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Mi ma áztunk sz@rrá. Hagytam kint megszáradni a teraszon, mert jelenleg egy szoba-konyhás lakást bérlek, és ha bent lenne, akkor egymás szájában lennénk és minden tiszta sár lenne. Ha kint megszáradt, akkor bejöhet, ha egyáltalán akar. :) Most is hallom, ahogy kint horkol a házában, úgyhogy lehet ezt az éjszakát egyedül töltöm. Amikor nagyobb házban laktam, akkor volt neki egy külön kis sarok, ami csak az övé volt fekhellyel, párnákkal. Ha vizesen értünk haza, a helyére küldtem, és ott aludt. A nyomait feltöröltem, és kész. Most már nehezebb, hogy egy szabad centiméter sincs a lakásban. :S
2012. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


#5. Argos is bent megvacsizott, kidőlt, felmostam...aztán lefekvés előtt megy ki aludni a házába :)


Akumi: amikor én csak törlöm a kutyát, utána a járólapon-kövön homokszemcsék lesznek, ami nagyon irritál :( nem győzök sepregetni...


Alexandra: Magától megy a kádba, vagy emeled? :D Párod hogy viszonyul a tényhez, hogy kutya a kádban? Minden este fürdés előtt kádat takarítasz? :Dó)

Amikor előző kutyával panelban voltunk, előszobába lavor víz, szivacs, első két láb, alváz, hátsó két láb mosás, törcsire törölközés és mehetett...de azért így is voltak tappancsnyomok és homok...ha a kádba kézben vittem, az még járható volt, de ha a saját lábán ment, akkor a fél lakást, gardróbot, fürdőt, előszobát fel kellett mosni :D


#8. A kis-közepes kutyám, akivel panelban voltunk, evés után az ágyam oldalába törölgette a pofiját :D egy idő után fekete lett a kárpit, ezért jól kipucoltuk és egy törölközőt raktunk a párnák alá, ami a földig lógott...abba törölközhetett aztán :)


#9. Itt is az a baj, hogy nincs terasz, csak egy kis fedett rész a bejárati ajtó előtt, ahova bevert az eső...utána a konyha, majd az én szobám közvetlen...az a probléma, hogy ugye én is ki-be járok a kinti cipőben...sáros-esős időben nem győzök felmosni, hogy viszonylag tisztaság legyen...

2012. okt. 2. 20:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!