Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet törvényesen elkövetn...

Mit lehet törvényesen elkövetni ellene?

Figyelt kérdés
Van egy zárt kertem és egy " jó " szomszédom, aki a telekhatár folytatásában, az utcára merölegesen 3m-es sövényt csinált, amit a kutyák és macskák elhárítására beszőt szöges dróttal. Már többször el lett távolítva, de semmi hatás. Most igazán kiverte a biztosítékot, mert a kisunokám a játék hevében belefutott.Ti mit tennéte?
2014. jún. 22. 15:25
 1/3 Garpe válasza:
100%

Én laikus vagyok, csak néhány tippem van:Az első és legbiztosabb út a lelkére beszélés. Ehez nem kell sok minden egy-két óra némi türelem és nagyon sok megértés. Képzelje bele magát a szomszédja helyébe és gondoljon bele mi lehet az oka, és próbáljon vele megegyezzni valamilyen megoldásban. Figyleni kel milyen a szomszéd ha agresszív lehet, hogy megfelelő nyugodtsággal észérvekkel kell ahtni rá, ha ilyen akta kukac lehet egy erélyesebb viszont ésszerű fellépés megoldja a problémát.

Akkor a kevésbé liberális megoldások: Ha a kerítés a telkén kívül van törvényesen leht cselekedni szólni kell az önkormányzatnál. Ha a kertjében van az keményebb dió, de biztos erre is avn jogszabály csak utána kell nézni (pl.: ott az az eset mikor a figura áramo vezetett a kerítésbe és a tolvajokat megrázta erre a kert gazdát ítélték el). Nos ha van jogszabály akkor jön a magyrbürökrácia, próbálkozni kell minden városi/falusi szervnél: önkormányzat, rendőrség, tűzoltóság, előbb-utóbb akad egy hetósági legény a gáton aki cselekedni fog. Sok sikert nem tudom mennyire segített.

2014. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Be kell jelenteni a jegyzőnél, és kérni, hogy szólítsák fel a balesetveszély elhárítására. Csak a saját telkén belül csinálhat ilyet.

Mivel már történt is sérülés, bíróságra is lehet beadni magánvádas indítványt, bár az hosszadalmas.

Lehet elegendő lesz a jegyző. Minden estere nem ártana egy látleletet felvetetni. Lehet, most csak kisebb sérülés történt, de súlyos is történhet ha a szögesdrót ott marad.

2014. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az említett dolog az utcán van, és a meggyőzés nem vezet eredményre.
2014. jún. 23. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!