Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet otthon tartani törvényes...

Lehet otthon tartani törvényesen, engedéllyel szarvast?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves fiú gímszarvasunk. Szeretnénk megtartani barátságos, szereti az embereket. Megfelelő körülményeket is tudunk neki biztosítani, de nem szeretnénk, ha elvennék tőlümk. Meg lehet tartani törvényes úton? Milyen engedélyeket kell hozzá beszereznünk? Illetve hol lehet ezeket beszerezni?
2013. márc. 26. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

illetékes vadásztársaság tud bővebb tájékoztatást adni...


illetve az ő engedélyükkel lehet tartani.. de azt általában csak a vadászok kapnak

2013. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként felhívnám figyelmedet, hogy csak addig "barátságos", amíg el nem kezdődik a bőgési szezon. Akkor aztán nagyon agresszív lesz. És tudod mit csinálnak a hegyes agancsai az emberi testtel? Addig örülj amíg nem tapasztalod meg, mert utána már nem nagyon fogsz örülni semminek.

Nem véletlenül nevezik a vadállatokat vadállatoknak.

2013. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a helyi vadásztársaságnál kellene érdeklődni. De az előző nem írt hülyeséget! Az biztos, hogy ezt a szarvast szabadon már nem lehet engedni, mivel nem fél az embertől, és akár kárt is tehet benne. Egy vadász ismerősömnek volt egy nagyon agresszív őzbakja, ha idegen embert látott, öklelő mozdulatokkal rontott a kerítésnek.

Off: Hogy került hozzátok? :) Biztosan gyönyörű, én szurkolok nektek! :)

2013. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hun04 ***** válasza:
Nem a vadásztársaság ad engedélyt. A helyileg illetékes vadászati felügyelőség. De kétlem hogy adnának rá, mert nagyon veszélyes. Mikor már ivarérett lessz. Volt már olyan, hogy kiszabadult és összetört több kocsit. És meg jó hogy senki nem sérült meg. Szóval ez nem otthonra való, mert vadállat nem egy kiscica.
2013. márc. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyi, nincs nagy valószínűsége, hogy megtarthatod. Az előző válaszolókkal egyetértek: Mi lesz, ha beköszönt a bőgési szezon? Nemfogsz gondoskodni róla, mert hogy megtámad? Max. Lefűrészelhetnétek az agancsait, de az meg milyen dolog? Amúgy meg úgy is tud rúgni... Szerintem, a beadjátok egy vadasparkba, akkor jó helye lesz. Kitombolhatja magát, lesznek társai, háreme, kicsinyei. És biztos meg fogják engedni, hogy meglátogasd. Én nem azt mondom, hogy mondj le róla, csak azt, hogy az érdekeit és a jövőjét vedd figyelembe, és úgy dönts!
2014. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!