Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régóta szeretnék kutyát, de...

Régóta szeretnék kutyát, de lakásban élek, közepes a keresetem és napközben nem mindig tudok itthon lenni. Ezek tudatában szerintetek mennyire jó ötlet venni egy kutyust?

Figyelt kérdés
Mindenképpen kölyköt szeretnék, persze az első 1-2 hétben megoldom, hogy vele legyek, de utána muszáj dolgoznom illetve egyetemre járni. Már sokszor vigyáztam ismerőseim kutyáira, de az az 1-2 nap nem elég arra, hogy igazán megtapasztaljam. Tanácsok? Vélemények? Tapasztalatok? Lehet úgy is kutyám, hogy elfoglalt vagyok? Milyen kutyust javasoltok? Én papillonra vagy havanese-re vágyom.

2014. jún. 22. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
pontosan mennyit lenne egyedül a kutyus? és ezen kívül menyit tudsz vele foglalkozni, séták? kutyasuli? orvosi költségek fedezése? nem pedigré és társai hanem minimum rendes táp? Ha nincs konkrét fajta amit szeretnél akkor nézz menhelyről
2014. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Egy kutyának rendszerességre van szüksége. Nagyjából azonos időpontokban séta, kaja. Nincs olyan, hogy fáradt vagyok, vagy most tanulnom kell, ha menni kell, hát menni kell. Gondolkodj el, hogy mennyire tudod vállalni ezt és dönts okosan.
2014. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Reggel le tudom vinni sétálni és olyan 3-5 óra között attól függően mikor érek haza. Természetesen hétvégén ha nem is én de anyukám tud vele lenni. Már alap dolgok megvannak ( mini kenel, ágy, póráz stb ) mert 5 évvel ezelőtt már egészen biztosan akartunk venni egy kutyust, de végül valamiért elmaradt.

A táptól nem félek mármint árban, inkább az orvostól, ha beteg lesz a kutyus..

2014. jún. 22. 20:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanilyen körülményekkel rengeteg ember nevel boldog kutyát. Gondolod, hogy mindenki felmond a munkahelyén, miután kutyája lesz? :)
2014. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet kutyád, de akkor nyugis fajtát válassz, és számíts rá, hogy a kutya mellett a kikapcsolódás a továbbiakban nem a bulizást/mozit fogja jelenteni, hanem a kutyasétáltatást stb. bátran vegyél kutyát, de előtte rakj félre minimum 10.000 forintot (doki, kaja, játékok...)
2014. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem havanese-m van. Szerintem ezt a kutyust csak akkor vállald be, ha van napi minimum 2 szabad órád amiben intenzíven mozogsz vele, plusz még tanítás meg a játék, mert ahhoz képest hogy milyen kicsit iszonyú hiperaktívak. Meg ha van türelmed minden nap alaposan kifésülni a szőrét, mert sajnos amilyen szép és puha, olyan könnyen be tud rasztásodni. Egyébként csak ajánlani tudom ezt a fajtát, nagyon ragaszkodóak, könnyen tanulnak, és egyszerűen nem hagyják hogy unatkozz :)
2014. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5


Azért túlzásokba ne essünk. Van kutyánk, imádjuk, és képzeld, még moziba is eljutunk mellette. Azért ne keverjük már a kutyát egy újszülött csecsemővel! :)

2014. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szerintem vegyél valami kistestű kuty6s annak talán kisebb a mozgásigénye
2014. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért vannak kutyás bulik is. Ma is vole egy "Első deményista piknik" névvel. A múlt héten is volt. Volt olyan, hogy két jellegzetes kutyával, behívtak a falumúzeumba és amíg az egyik munkatárs körbevezetett a másik a kutyákat pátyolgatta, tehát olyan is van, amikor könnyebb kutyával bejutni valahova.
2014. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Imola Ágnes ***** válasza:
72%
Én azt ajánlanám, ha nem vagy még 100%-ig biztos a dologban, hogy fogadj be egy kistestű ideiglenest. Egyrészt tapasztalatot szerzel anélkül, hogy min. 10 évre köteleznéd el magad, másrészt ilyenkor a menhelyek/alaítványok ált. minden költségedet fizetik, megmentesz egy életet, és ha megtetszik a kutya, meg is tarthatod. Szerintem ez így ésszerűbb, mint min. 100 ezret kiadni egy kutyára, amire lehet hogy nem vagy felkészülve. Mondjuk én eleve egy édes keveréket javasolnék, mint az általad említett fajtákat, már csak az ára miatt is.
2014. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!