Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megelőzni/nevelni...

Hogyan tudom megelőzni/nevelni, hogy ne legyen agresszív a 4 hónapos csivava fiúcskám?

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

mit jelent az agresszió?

Egyébként vidd kutyaoviba, hadd ismerkedjen más kutyákkal, ott egy kicsit helyreteszik az egóját, ha megtanulja, hogy nem ő van egyedül a világon.

2014. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmész olyan kutyaoviba, ahol az óra közben a gazdiknak is magyaráznak a kutyák viselkedéséről és helyes neveléséről. Betartod és alkalmazod, amiket ott tanulsz. Figyeled a kutyád fejlődését, és ennek függvényében veszel elő vagy hagysz el technikákat.

Ha problémád van, szólsz a kiképzőnek, segítséget kérsz. Ha nem tudnak segíteni, akkor ne várj évekig, hogy majd megjavul, hanem próbálj ki másik iskolát, másik módszert, mert neked kell kitapasztalnod, melyik módszer a legmegfelelőbb kettőtöknek.


Amit sose felejts el: a csivid ugyanolyan kutya, mint egy németjuhász, ugyanolyan igényekkel, viselkedj vele úgy, mintha az lenne. :)

2014. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam,illetve ismerőseim mondták,hogy azért kellett eladniuk a csivavájukat mert nagyon agresszív volt,harapott,mindenkinek nekiment.

Én eddig ezt nem tapasztaltam az enyémnél és szerintem nagyon nyugodt kutya.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 24. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért lesz agresszív egy kutya, mert hagyják. Mivel olyan pici-cukik, az emberek hajlamosak azt hinni a csivavákról, hogy kisbabák, nem szabad őket "bántani", elvégre olyan aprók... Amint előttem is írták, az egójuk pontosan akkora, mint egy "rendes" kutyának, és ugyanúgy igénylik az irányítást. Melyik dobermann nem kattanna meg, ha táskadíszként, öltözetkiegészítőként kezelnék?


Amikor azt látod, hogy agresszív valakivel (nem kell megvárni, hogy odakapjon, elég, ha odamorran/vicsorog) azonnal tedd le az öledből a földre és felháborodottan zavard el magadtól, ha otthon vagy. Ne engedd visszajönni, kuncsorogni, legyen legalább 5 perc mosolyszünet, aztán ha megnyugodott, hívd (!!) magadhoz és dicsérd meg.

Ha utcán okoskodik, akkor röviden, határozottan rántsd meg a pórázát (gondolom, hámmal sétáltatod, azzal nem tudsz neki sérülést okozni) és éles, dühös hangon szólj rá. Bevezetheted a kavicsos zörgő flakon alkalmazását is: egy félliteres PET palackba tegyél pár kavicsot, és ha a kutya rosszat csinál, rázd meg a flakont, hadd zörögjön. Ha nagyon rosszalkodik, oda is vághatod mellé a flakont a földre. Közben mondd is neki, hogy "Nem!"


A Cerberos kutyaiskola honlapján vagy egy 4 oldalas PDF "Hogyan legyek falkavezér" címmel. Azt olvasd el és tartsd be a benne foglaltakat.

2014. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Mindig rászólok ha rosszat csinál,ha esetleg elkezd harapni akkor otthagyom és nem fogalkozok vele egy kis ideig.

Folyamatosan tanítgatom.

Az ismerőseim ijesztettek meg nagyon amikor azt mondták hiába nevelgetem,mert ez egy ilyen fajta-agresszív,de akkor ezek szerint megfelelő tanítás mellett egy okos kutya lehet belőle.

2014. jún. 24. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Nah akkor most megmutathatod az ismerőseidnek, hogy a csivi nem agresszív vagy idegbeteg fajta. :) Nekem már volt szerencsém olyan mintacsivihez, hogy csak néztem.
2014. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik fajta sem "olyan fajta,hogy agresszív".

Olyan fajta gazda van,hogy "hülye" meg "szobanövény kéne neki,nem kutya".


A csivava egy nagyon okos,könnyen tanítható fajta.Csak a sok hülye megveszi gyerekpótléknak,felöltöztetik és csodálkoznak,hogy a kutya támad mindenre meg mindenkire.

Hagyni kell kutyaként élni és kutyaként kell kezelni.

2014. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!