Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon agresszív a...

Tényleg nagyon agresszív a csivava?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam hogy milyen agresszív meg harapós.Ez nem nevelés kérdése?pl.ha mostén veszek 1 kis csivavát és úgy nevelem fel hogy nelegyen vadállat akkor nemlesz ilyen problem?holnap mennénk a kutyáért !!
2011. aug. 13. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelő neveléssel egyik kutya se agresszív.Főleg az ilyen kis padlócirkálók :D
2011. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
kitépi a szívedet
2011. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Természetesen minden nevelés kérdése. Kicsit nehezebb a dolog ugyan, ha egy gyenge idegrendszerű (beteg) állatot veszel magadhoz. De mindenen lehet javítani, csak időben el kell kezdeni. Alapvetően a probléma a csivavás gazdikkal, és az egyéb apró társasági kutyásokkal, hogy legtöbb gazdi gyerekként kezeli az apróságot, ami a lehető legnagyobb hiba. Ugyanúgy nagybetűs Kutya ő is, és nagyon fontos számára, hogy úgy is kezeljék, ne pedig úgy, mint egy kisbabát.

Szóval minden a nevelésen és a hozzáálláson múlik.

2011. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A csivavának van egy pszihológiai betegsége amit úgy hívnak "kiskutya komolekszus" nem kell rosszra gondolni csak annyi, hogy akár egy pitbull-nak is nekimegy mert nagyobbnak és erősebbnek érzi magát. Ha kicsi korától sok emberrel találkozik akkor szerintem ezek kiküszöbölhetők. De mint mondtam nagyobb kutyának érzi magát és megakarja védeni a gazdáját. Az emberrel való agressziót kilehet küszöbölni de a kutyákkal való érintkezést már nehezebb. ( egy kinológus voltam) Ha további problémád lenne akkor írj nekem privátot nagyon szívesen segítek.
2011. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne izgulj. Szerintem nem lehet általánosítani. Már miért lenne minden csivava agresszív?

Nem kell azzá tenni és akkor nem is lesz az.


nekem yorkim van, egy tündi-bündi, de csak addig míg nem lát macskát. És azt is tudom hogy miért ilyen, hát mert mi tettük azzá mert folyton hülyítve volt hogy hol a cica,sicc cica és azóta ha meglát egyet kitör belőle a vadállat. Amúgy meg még egy biciklitől is fél :-)


Nevelés kérdése az egész. Mint ahogy az is hogy arra lett a miénk nevelve hogy itthon nem ugathat mivel társasházban élünk, ne zavarjon másokat. Ez itthon működik is.

De amint lent futtatom kiengedi a hangját, de ahogy a lépcsőházba belépünk már csönd is van. :-)

2011. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én semmiképp sem akarom úgy nevellni mint egy babát,csak sajnos nemlehet nagykutyám mert a házunk nemolyan kertesház ahol megélhet láncnélkül! szóval szobakutyát szeretnék,de a yorki meg ienekkel soka gond a szőrükkel stb.
2011. aug. 13. 19:49
 7/20 anonim ***** válasza:
ha vendégek jönnek, a mi csivavánknak be nem áll a szája, viszont a légynek sem ártana (: illetve annak 'igen', mert imád legyekre vadászni.
2011. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
és éjjszaka?csendbenvan ?:S
2011. aug. 13. 19:56
 9/20 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel mindent el lehet érni náluk.Nekem 2 is van és minden ismerősömnek megmaradt a keze,pedig sokszor jönnek át.Arra kell csak figyelni,hogy 8 hónapos koráig mindent amit akarsz meg kell tanítanod neki,mert utána már egy rémálom lesz.Ezen kívül kölyökkorában találkozzon minél több emberrel és kutyával.Ezen kívül mikor elmész érte,ne te menj oda hozzá,hanem várd meg míg ő jön oda és addig ne vegyél róla tudomást.Az utolsó tanácsom pedig az,hogy ne tekintsd a gyerekednek,mert az vezet a viselkedési problémák 97%-hoz.
2011. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen az udvar hogy nem lehet kint tartani? Esetleg választhatsz olyan fajta kutyát is aki kint van és kint is alszik de bejöhet a házba nappal.
2011. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!