Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegyük fel tenyésztő vagyok...

Tegyük fel tenyésztő vagyok de nincs helyem 4-5 kutyát itt tartani ezért az egyik kiskutyát társtulajdonban adnám el. Szerintetek lenne olyan személy aki így is megvásárolná a kölyköt?

Figyelt kérdés
Hogy aztán majd később visszakérjem és lehozzak tőle almot? Vagy, hogy megy az ha tenyésztő társtulajdonba akar adni kutyát?
2014. jún. 24. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Persze,sokan csinálják ezt.Gondolom külön szerződésbe ki kell kötni,hogy nem ivartalaníthatja x ideig a kutyáját,kinek a költségén hordják majd kiállításra stb...
2014. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az én költségemen elhordom kiállításra, de ha lehet akkor jó. Szeretnék idővel tenyésztő lenni és ezért gyűjtöm az infókat. Sajnos 2 kutyánál többet nem tudok tartani ezért szeretném így eladni legalább minden alomból 1 kölyköt ( amennyiben olyan mint amit az én kennelem fog képviselni)
2014. jún. 24. 08:42
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez egy működőképes dolog, ha jól tudom. Viszont egy kezdő tenyésztőnek nem is biztos, hogy 4-5 kutyája kellene, hogy legyen. Szerintem egy, max. két szuka is bőven elég fejtörést és anyagi megterhelést tud jelenteni.
2014. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már van egy Tk-s kutyám abból a fajtából amit szeretnék tenyészteni, hogy kitanuljam a fajta jellemét és viselkedését. Melléje jön majd később a már tenyésztésre szánt külföldi híres és minőségi kennelből a szuka. Többet nem szeretnék itt tartani hanem társtulajdonba adni csak.
2014. jún. 24. 08:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Kanod van?
2014. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ivartalanított kan.
2014. jún. 24. 09:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jól hangzik, a kant úgyis a szukához kell majd választanod, nem kell, hogy otthon legyen egy a "sorozatgyártáshoz".
2014. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kanok nekem nem lesznek. Mindig külföldre fogok járni és minden alomnál más apához.
2014. jún. 24. 09:22
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A társtulajdon egy működő rendszer, viszont a legtöbb ember nem szereti a kötöttségeket, ezért valamivel nehezebb így eladni a kutyát.


Semmiképp ne kezdj úgy tenyésztésbe, ha nincs legalább 1 helyed egy esetleg rajtad maradó kölyöknek. Én találkoztam már ilyen esetekkel:

- az előjegyző az utolsó pillanatban visszamondta, és a kölyök csak 1 éves korában került gazdihoz, mert az emberek nagy részének a 4 hónaposnál idősebb kutya már "túl öreg"

- a gazda a már 2 éves kutyát visszavitte a tenyésztőhöz - egy tenyésztő pedig felelősséggel tartozik a tőle kikerült kutyákért, ezért visszaveszi, és megpróbálja gazdihoz juttatni


Gondolj bele: ha nincs helyed a kutyákra, akkor az azt jelenti, hogy rá leszel szorulva, hogy elvigyék a kutyát, így nem tudod megválogatni a gazdákat - ez pedig több szempontból is fontos lenne.


Szóval vagy legyen helyed, vagy szükség esetén el tudd helyezni a plusz kutyákat ismerősnél, családtagnál.

2014. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hely van csak igazából az etetéstől és a gondozástól félek, hogy tudok-e egyszerre több kutyára koncentrálni.
2014. jún. 24. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!