Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit tegyek?

S. O. S! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiskutyám, akit most a lent alvásra szoktatunk. Ha nyüszít, lemegy valaki, és megvárjuk amíg elalszik. De én a fejemben folyamatosan hallom, ahogy sír, este, pedig békésen alszik. Én viszont tiszta ideg vagyok. Hogyan szüntethetném meg a hangokat a fejemben?

2014. jún. 24. 21:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jah, és persze semmi tényleges veszély nem fenyegeti.
2014. jún. 25. 08:16
 12/20 anonim ***** válasza:

na ! ilyen ,amikor a kicsi kutya ,remekül megneveli a családot :) semmi baj . az első 4-5 hét alatt elkövetett nevelési és szocializációs hibákat 1-2 év alatt ki lehet javítani:) csak rettentő sokat kell vele foglalkozni :)

a síró kutya lelkiismeret furdalást okoz. a lelkiismeret furdalás pedig komoly nevelési hibákat :)

de ,semmi baj. lesz időtök rendbe hozni .

( csak 1 X lemenni, megsimogatni,megnyugtatni,és kész ) wc-re 2-3 óránként kivinni . mivel pici a hólyagja !

a hangokat a fejedben ??? sehogy . minek? mejd megnyugszol ,amikor rájössz,hogy a kutyád akkor nyugodt ,amikor TE ,A GAZDI IS NYUGODT VAGY ! MUTASS NEKI PÉLDÁT ! LEGYÉL TE A VEZÉR !! csak ügyesen :)

2014. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A legnagyobb hiba mindig babusgatni amint csak nyikkan egyet, ezzel csak azt éred el, hogy most még csak viharban sírdogál, később már akkor is nyüszizni fog ha éppen olyan a kedve. Én mindkét kutyámmal következetesen kimegyek egyszer-kétszer a teraszra ha vihar van és olvasgatok vagy keresztrejtvényt fejtek, ők meg békésen nézelődnek, vagy alszanak mellettem. Nem is retteg egyik sem a villámlástól, sem a vonattól, sem úgy általában semmilyen hirtelen hangos zajtól. Javaslom neked is.
2014. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12-es! Nem nevel át minket, nem kell gúnyolódni. A viharban 2 órán keresztül nyüszített. UTÁNA mentem le hozzá elaltatni. Mint ahogy említettem, múlt északa meg sem nyikkant. Betartja a szabályokat, nem jön az emeletre, nem kunyizik az asztalnál és nem engedem, hogy ledomináljon.

Szerintem nem nagy ár, hogy viharban 10 percet simogatni kell, amíg el nem alszik.

13-as, köszönöm a tanácsot, ezt majd kipróbálom.

2014. jún. 25. 14:32
 15/20 anonim ***** válasza:

Most nem nagy ár, de majd hónapok múlva, mikor a programot a szerint kell intézni, hogy lehet-e bármi, amire a kutya esetleg idegrohamot kap a távollétetekben (égzengés, tűzijáték, a sündisznó röfögése a kertben...), már lehet, hogy az lesz.

Tök mindegy, hogy 2 perc vagy 2 óra nyüszítés után mész le hozzá, legfeljebb a tüdeje lesz erősebb. xD

2014. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

12-vook .

de igen ,ő nevel titeket :)

mi akik már régóta kutyázunk,ezt elég jól felismerjük.legfőképpen azért ,mert pont ezeket a hibákat követtük el ,mi magunk is :) a kutyák nem hül....( ezt a szót mindig letiltják :)

2014. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem fog idegrohamot kapni, a következő viharban kimegyek vele, hogy szokja. Ma megijedt a sövényvágótól séta közben, és miután elmentünk mellete kétszer, rá se bagózott. Haladok vele egész szépen, de abban a viharban nem hagyhattam kint rögtön 9 hetesen. Pláne, mivel menhelyi, nem lett szocializálva, az első hangosabb dologtól összecsinálta magát az elején. De biztosan haladunk előre. :)
2014. jún. 25. 21:23
 18/20 A kérdező kommentje:
Jah, és 12-es és 16-os, elnézést a múltkori durvább hangnemért. :) A vihart nem bántam meg, a következőben szoktatom. :)
2014. jún. 25. 21:26
 19/20 anonim ***** válasza:
most hogy alszik? milyen fajta amúgy?
2014. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

12-16 vook :)

semmi gond :) a hangnem ,soha nem probléma :)a legtöbb esetben én elég agresszív és szókimondó vagyok . mivel sajnos rengeteg a nagyon-nagyon kretén ,agyilag zokni gazdi .

ez most rád nem vonatkozik :)

2014. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!