Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 műszak mellett kutyázás?

3 műszak mellett kutyázás?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki ilyen munka mellett komolyabban kutyázik? Gondolok itt kutyaiskolára, bemutatókra, versenyre, kiállításra ... Jó lenne ilyen emberektől olvasni, hogy mennyire működik a kettő együtt!

2014. jún. 25. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem. A kettő együtt nagyon nehéz. Egy kiállítási kutyát fajtátől függően tréningezni,áploni, egy sport kutya napi több óra intenzív foglalkozást igényel sport téren
2014. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Attól még ugyan úgy van ideje, mint bárki másnak, hogy nem mindig azonos időpontban dolgozza le a napi 8 órát.


Délelőttösként délután, délutánosként délelőtt, éjszakásként pedig délután van időd a kutyával foglalkozni. A beosztást ha tudod, a kutyaiskolához és a többi fix programhoz kellene igazítani, ha lehet.

2014. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Jelenleg is van kutyám, rendszeresen foglalkozom vele. Valahogy így képzeltem én is, hogy igazítani kell a beosztást, de van itt olyan, aki már tényleg csinálta ezt a gyakorlatban? Kíváncsi lennék a tapasztalataira! Biztos könnyebb sima nappali munka mellett, de sajnos egyelőre ez van. :/

2014. jún. 25. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Állandó éjszakázás mellett csináltam! Nehéz de kivitelezhető!(Nálam az éjszakázás:17-18 tol reggel 6 ig minden másnap! 14 órakor kiképzés-bátorságpróba... 17 re levezetni 130 km-és menni melóba...)
2014. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem abból a szempontból akkor jobb a helyzetem, hogy kb negyed óra utazás busszal. Gyalog sem tart tovább 30-40 percnél oda meg haza érni.

Ha valaki még kutyázik meg műszakozik egyszerre, nyugodtan írjon még! :)

2014. jún. 25. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Második vagyok. Habár mi nem járunk sehová a kutyával, de minden nap foglalkozok vele, tanulunk. 12 órát dolgozok, átlagban minden második nap, felváltva hol nappal, hol éjszaka. Könnyebbség, hogy kertes házban lakunk, a kutya benti, de az ajó állandóan nyitva van.


Ha éjszakás vagyok, az végülis nem számít, mert a kutya úgyis alszik. Délelőtt én is alszok, általában ők is (az ideiglenessel ketten vannak), vagy játszanak, napoznak, stb, és délután foglalkozok vele. Ha nappalos vagyok, akkor pedig este hat után. Nem vettem észre, hogy összezavarná a kutyát a beosztás, pár nap után tudta pl. hogy ha este megyek el itthonról, reggel hatkor jövök haza és a kapuban vár. Meg lehet oldani. Ha lenne fix programunk, többnyire tudnám úgy alakítani a beosztást, hogy ráérjek, max nem aludnék olyan sokat.

2014. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni! :) Örülök, hogy a kutyák így tudnak alkalmazkodni. Mi szoktunk járni bemutatózni is a mindennapos foglalkozás mellett, bár ez havi egy alkalom körülbelül így jó időben. Tervben volt az agility is, de eleve nehéz, mert csak messzebb van lehetőség edzésre járni.

Az én kutyám benti, mert elég furcsa emberek járnak az utcánkban ... De itthon lakok, szóval mindig van, aki ki tudja engedni a dolgát végezni.

2014. jún. 25. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Eleve a kutya alkalmazkodik hozzám, nem én őhozzá. Ha nem tudok uralkodni a kutyámon, ő fog uralkodni rajtam. Együttműködést, alkalmazkodást, türelmet, alázatot várok el a kutyámtól, ahogyan ezt én is megadom neki.

Nem három műszakban dolgozom, hanem vendéglátóban, ami azt jelenti hogy egy vagy néha két nap munka reggel 7-től este 10-ig, de hétvégén akár hajnal 2-3-ig is bent vagyok!

A párom négy műszakban van, ez úgy van hogy: nappalos, másnap éjszakás, utána 2 nap pihi, majd újra.

Ha sikerül úgy kisírnom a beosztást, hogy mindig legyen valaki a kutyàval, akkor jó, ha nem sikerül, akkor se akasztja fel otthon magát.

Ismerek több kutyát, akik napi egyszer kapnak enni ugyanabban az órában. Ha mondjuk valami közbejön, és nincsenek otthon hogy megetessék, a kutya szó szerint kicsapja a balhét.

Kutyasuli vasárnap délelőtt van, ezt szerencsére szinte mindig sikerül megoldani. De akkor sincsen semmi, ha egyszer egyszer kimarad.

Sokat írtam, bocsi érte, de remélem értitek mire gondolok. A kutya csodálatos társ, de ha hagyjuk hogy átvegye a vezetést, annak szörnyű következményei lehetnek! Te mondod meg mikor van rá időd, nem ő. Persze ha azért nem törődsz vele mert egy szutyok vagy és nem szereted őt, akkor kár volt magadhoz venned.

2014. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi előző vagyok, rosszul írtam a beosztásomat. Tehát heti 3-4 munkanap, nem egy huzamban, hanem ketten váltjuk egymást, reggeltől estig, aztán egy egész nap pihi. Vagy kettő, mikor hogy.
2014. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!