Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Junior Maxi táp mellett "sovány"?

Junior Maxi táp mellett "sovány"?

Figyelt kérdés

Egy éves nagytestű kutyám van, kicsi kora óta szuperprémium tápot kap, meg időnként nyers csirkehúst. Nagyon szép csontozatú, szép a szőre, soha semmi baja, de vékonyka. Határozottan érződnek a bordái, a horpasza, és eléggé agár-hasa van. (Amúgy izmos.) Az alomtestvérei állítólag legalább 5 kg-val nehezebbek nála, de nekem ők (képről) inkább ducinak tűnnek.

Egyszer kifogytam a szokásos Acana tápból, és hirtelen csak egy 5kg-os Select Gold-ot tudtam venni. Mire elfogyott, a kutya kb. 2-3 kilót hízott.

Gondoltam, hogy főzök neki rizst, hogy hízzon kicsit, de valahogy úgy vagyok vele, hogy amíg nem fejlődött ki teljesen a csontozata, addig legyen inkább szikár, mint túlsúlyos.

Mit gondoltok? Próbáljam hizlalni kicsit?


2014. jún. 17. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérd meg a súlyát, konzultálj az állatorvossal. Mindenképpen inkább sovány, mint kövér legyen, a túlsúly tönkreteszi az ízületeit. Ha azonban túl sovány egy betegség esetén nincs miből fogynia, ezért kell szakember.
2014. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesem Select Gold-on nőtt fel. Annyit kapott hogy vékony legyen, de ne sovány. 10 hónapos volt, amikor a doki azt mondta elkezdhetem felizmolni, mivel a megnyúláson túl van, fog még nőni de már csak keveset, lehet pakolni rá az izmot. Mi futni kezdtünk (fokozatosan) illetve napköziben gumit húz (kis súlyt).

Most is vékony, de izmosodik. Ne kajával akard "hízlalni", hanem kezd el izmolni. Akkor az étvágya is megnő lehet többet is adni ha kell, és szép izmos kutyusod lesz.

2014. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 éves nagytestű kutya még csak ezután fog szélesedni. Az a normális, ha könnyen tapintható a bordája, van horpasza stb.


Felesleges terhet nem raknék rá a helyedben. Ráér 3 éves koráig kiszélesedni, ne hízlald el!

2014. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!