Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák csak a jelenben...

Ha a kutyák csak a jelenben élnek, és nincs emlékezőképességük, akkor hogyan ismerik fel akár több év után is a volt gazdijukat?

Figyelt kérdés
A Kutyadoki részeiben láttam, hogy a kutyák csak a jelenben élnek. De szerintem ez nem igaz, mert sokmindenre tudnak emlékezni, akár egy olyan emberre is, akit csak egyszer láttak. És szerintem ez nem csak a szaglásnak köszönhető? Kutyások? Szerintetek?

2014. jún. 27. 14:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is tudják, az előző kutyámat alig félévesen az Illatosról mentettem ki. Odahaza kiderült, hogy gyűlöli a seprűnyelet, hogy zöld kabátban nem lehet a közelébe menni, mert elkapja és lerángatja rólam. Mint kiderült, egy vadász "veszítette el", a verések nyomai látszottak a testén. Később megnyugodott és 12 évig élt velünk békességben. Házat őrzött, nem kellett vadásznia. A mostani kutyus menhelyi volt, róla az derült ki, hogy csattanó, morgó zajoktól fél, az égdörgésre szinte sikít. Vörösiszapból mentették, emlékeszik a hangjára és nem lehet belevinni a tóba, vagy a Dunába, fél tőle. Nem erőltetem, a fürdetést nem bánja. Igenis emlékeznek, kikövetelik pl. azonos időpontban a sétát.
2015. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy "a jelenben élnek", az azt jelenti, hogy nem tépelődnek annyit a múlton, és nem terveznek úgy előre, mint mi. Egy menhelyi, kidobott kutya nem lesz egy életre depressziós, ha egyszer jó gazdára talált. "Az első gazdám eldobott magától, egy kudarc az életem." Nem gondol ilyet. De nem is kötelezi örök hálára a gazda. Az, hogy ő menhelyről került ki, nem akadályozza meg, hogy szétpakolja a kukát, mert nem gondolja azt, hogy "Áh, ez a fazon kihozott a sittről, nem kéne így kitolnom vele, jövök neki ennyivel."

Nem lesz depressziós, ha a fejére csapsz az újsággal, és nem duzzog napokon keresztül miatta. Amint kioldod, boldogan viháncol tovább, nem tart haragot. De az összecsavart újságot a továbbiakban szemmel tartja.

Természetesen vannak emlékeik. A jót is megjegyzik, de a rosszat aztán egy életre. Ha valaki bántotta őket, arra sok-sok év után is emlékeznek.

2015. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Rengeteg nagyon jo valaszt kaptal, mire vagy meg kivancsi? Miert emelted ki?
2015. jún. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Az csak az én dolgom, miért emeltem ki, nem? :)
2015. jún. 1. 09:03
 15/21 anonim ***** válasza:
Vegulis de, csak eppen baromi nehez helyesen valaszolni, ha nem tudom, mit akarsz meg tudni. Meg tobb sztorit? Vagy irjam le huszonotodszor ugyanazt a valaszt?
2015. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, légyszíves írd le, mert egyértelmű választ nem kaptam, hogy konkrétan arra, hogy a kutyák agya hogy működik. Tehát ha nincs múlt az agyukban, akkor például reggel a gazdit hogy "ismerik" meg, illetve egy régi ismerőst is miért ismernek fel. Csak a szagláson múlik minden, szerintem nem. Hm?
2015. jún. 1. 15:06
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen emlekeznek a kutyak dolgokra. Ebben szerepet jatszik mind az ot erzekszerv, nem csak a szaglas, az emberekhez hasonloan. A jelenben eles azt jelenti, hogy nem ragodik a multon es nem topreng a jovon. Pl ha reggel kiasta a rozsabokrot es este megbunteted, nem fogja osszekotni, hogy azert bunteted, mert reggel kikaparta. Buntetni csak akkor szabad, amikor eppen csinalja az adott dolgot es te rajtakapod. Nem topreng a jovon, tehat nem tervezi el, hogy holnap, ha elmegy a gazdi, majd kiassa a bokrot es arra sem gondol, hogy jaj, kiastam a bokrot es mindjart jon a gazdi, csunyan le fog szidni. Termeszetesen, ha mindig, mikor kapar, valami rossz tortenik vele, pl leszidod, akkor megtanulja, hogy asas=rossz elmeny, igy nem csinalja tobbet, hacsak nem kapcsolodik hozza valami olyan elmeny, ami felulirja a rosszat. Ugyanigy ha pl minden nap elmesz reggel nyolckor es hazajossz delutan negykor, akkor reggel kilenckor a kutya nem gondolkodik azon, hogy egy oraja meg ott volt a gazdi, de jo is volt az, meg 7 ora mulva ujra hazajon, de jo lesz, csak arra gondol, hogy most nincs itthon. Delutan negykor pedig szol a biologiai oraja, hogy itt az ideje a gazdi megerkezesenek, ezert var rad. Remelem, igy ertheto.
2015. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Illetve, hogy miert ismerik fel sok ev utan a regi gazdajukat: termeszetesen kapcsolodik minden emberhez egy bizonyos szag, hang, kinezet. Amikor ott van az illeto, ezek alapjan felismerik. De nem almodoznak rola meg tervezgetnek vele kapcsolatban.

Ha nekunk hasonloan mukodne az agyunk, ez igy nezne ki:

Szerelmes vagy Juliskaba. Tudod, hogy Lacoste parfumot hasznal, csengo hangja van, szoke haja, kek szeme es viragos ruhakat hord. Ha nincs veled, nem almodozol arrol, hogy de jo volt, mikor eloszor megcsokoltad, meg milyen jo lesz, amikor egyutt mentek szinhazba pentek este, de tudod, hogy nincs veled es ez rossz. De pl ha minden nap este hatkor be szokott toppanni, akkor este hat korul esezdbe jut, hogy ilyenkor szokott megerkezni es az jo.Tehat izgatott leszel. Ha megjon, akkor gyorsan szamba veszed, hogy Lacoste parfum+csengo hang+ szoke haj+kek szem,+viragos ruha=Juliska.

2015. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, teljesen érthetően írtad le. Örülök, hogy nem kellett csalódnom a kutyákban és így az enyémben sem. Most már nem emelem ki a kérdést többször! :)
2015. jún. 1. 15:47
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen! :)
2015. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!