Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák csak a jelenben...

Ha a kutyák csak a jelenben élnek, és nincs emlékezőképességük, akkor hogyan ismerik fel akár több év után is a volt gazdijukat?

Figyelt kérdés
A Kutyadoki részeiben láttam, hogy a kutyák csak a jelenben élnek. De szerintem ez nem igaz, mert sokmindenre tudnak emlékezni, akár egy olyan emberre is, akit csak egyszer láttak. És szerintem ez nem csak a szaglásnak köszönhető? Kutyások? Szerintetek?

2014. jún. 27. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondott ilyet, hogy nem emlékeznek. Sőt! Nagyon is jól emlékeznek dolgokra, emberekre, illatokra, stb. Az már egy másik dolog, hogy nem tudnak összekapcsolni úgy dolgokat, mint az emberek.
2014. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne emléképessége, azt sem tudná, hol lakik, vagy hogy mit csinált fél perce! :D


Természetesen van nekik, nem is akármilyen. Amire te gondolsz, az azt jelenti, hogy nem bánkódnak a múlton és nem filozofálnak a jövőn, hanem minden arra reagálnak, ami az adott pillanatban történik.


Ezt főleg a mentett kutyákkal kapcsolatban érdemes nem elfelejteni. Egy kutyát nem kell azért sajnálni, mert két napja még rossz sorsa volt, ő erre nem gondol, nem lesz ezért hálásabb.

2014. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutya csak azt nem tudja,hogy ma péntek van. Meg,hogy mikor van délután egy. Az időt az ember találta ki magának. Persze,hogy "csak a jelenben" élnek. Hisz nem tervezik el,hogy "Na, szerda délután kiásom azt a rózsabokrot,ha beledöglök is!"

Emlékeznek rá,hogy mi volt "tegnap"<-ez is egyemberi fogalom.Hisz,ha "tegnap" megtanítottad az "ül" parancsra,akkor arra "ma" is emlékezni fog.

2014. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Tök értelmes kommentek jöttek. Akkor nekem csak a szó értelmezésével voltak gondjaim ezek szerint, tehát félreértettem azt a szót, hogy emlékezés! De most már világos, majdnem azt hittem csalódnom kell a kutyák értelmi képességeiben! De mégsem! Köszi szépen!
2014. jún. 27. 14:52
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hetet pontosan belövik. ha hétvégén dolgozunk és nem visszük a kutyákat "bulizni", bizony reklamálnak rendesen.

Az időt meglehetősen pontosan érzékelik (ébredés idő, kajaidő, suli idő), de a múlt elmúlt (tanulságok, emlékek maradtak), a tervek csak egy egy akció erejéig léteznek (pár másodperc-egy perc)

2014. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
No akkor ezzel kapcsolatban egy kérdés. Szerintetek azt tudják, hogy ha a gazdája elutazik, mennyi idő telik el? Hogy 1 hét vagy 2 hét, vagy 1 hónap? Mert az én kutyám ha a boltból jövök, kevésbé örül, mint ha pl. munkából, amikor 4 napig voltam távol, akkor meg bepisilt örömében. Ebből nekem az jön le, hogy érzékelik, mennyi idő telt el, de vajon különbséget tudnak-e tenni pl. 1vagy2 hét között?
2014. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek abban hogy a kutyáknak nincs emlékezőképességük :)
2014. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
az enyém csak a pillanatokban él, amikor letiltom valamiről, 3 perc mulva ugyanugy le kell, mert szerinte a tiltás, csak arra az egy alkalomra vonatkozott:)))
2014. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó aranyos volt :)
2014. jún. 27. 17:41
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem tudják, hogy mikor van egy óra...abban az esetben, ha abban az iődpontban általában történik valami. Azt is tudják, mikor van etetési idő. :)


Azt is felismerik, hogy csak a boltba mész, ahogy azt is, ha dolgozni, mert máshogy készülődsz. A boltba csak átugrassz, se puszi, se pá, és jössz is vissza hamar. Bezzeg ha dolgozni mész, akkor megvan a szokásos rituláé, készülődsz, pakolászol, kétszer visszamész megnézni, kikapcsoltad-e a vasalót... :)

Megfigyelnek minket és ebből következtetnek arra, hogy mi fog történni.

2014. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!