Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég vásároltam egy kis...

Hugicaaa kérdése:

Nem rég vásároltam egy kis kutyát! Ott a helyszínen azt mondták nekem, hogy fajtiszta Pit bull. De szerintem nem az ami engem nem zavar mert így is nagyon szeretem, csak azért jó lenne még is tudni, hogy milyen is az én kutyuskám!?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 20:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én erre gondoltam.

"A könyökcsont alsó epiphysisének lezáródása (short ulna) az alkar kifelé történő görbülését eredményezi (valgus állás). A klinikai tünetek (végtagdeformitás) mindig fokozatosan, lassan alakulnak ki, sok esetben a növekedési zóna lezáródásához vezető trauma nem igazolható. Az állat a lábát az elülső lábtőízület alatti területen kifelé fordítva tartja. A fizikális vizsgálat során fájdalom nem tapasztalható és az altatásban történő vizsgálat során a végtag deformitása nem szüntethető meg. A kiegészítő RTG vizsgálattal a könyökcsont alsó növekedési zónájának záródása egyértelműen igazolható. Ezek alapján a betegség az elülső lábtőízület lazaságától (carpal laxity) egyértelműen elkülöníthető. Mivel a végtagállási hiba már kölyök korban megjelenik fontos annak elkülönítése is, hogy örökletes úton (X-láb) vagy a növekedési zóna lezáródása következtében alakult ki a valgus állás. "

Remélhetőleg nem lesz igazam, és megfelelő étrenddel, amiben van kálcium, jó lesz a lába.

2014. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Irány a doki vele!

És igen fajtiszta.

Nem fajtatiszta.

2014. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
távolról sincs köze pit bull terrierhez... átvertek sajnos. remélhetőleg az egészsége rendben lesz.
2014. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!