Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt? Bövebben...

Miért csinálta ezt? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
15 hónapos németjuhászom van.Kicsi korátol vele egy idös vizslával játszott a parkban .Most tüzelt a vizsla.1 hete hagyta abba. Ma összefutottunk és az én kutyám durva volt vele olyannyíra hogy a kis vizsla félt tölle. Már nem fog vele szeretni játszani.Vagy miért volt ilyen nemnormális a kutyám?Bocs a sok irásért.
2010. jan. 5. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád szuka, ettől kezdve hogy ivarérett lett a vizsla, egymás közt ki kell hogy alakítsák a rangsort.Ez így normális, de ettől még lehetnek játszótársak, csak a rangsor betartásával.
2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia. A kutyám kan ezt elfelejtettem irni.
2010. jan. 5. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
ha a vizsla szuka a tied kan akkor ott "szerelem" van:)
2010. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hmmm. Na való igaz hogy szereti de akkor most miért volt olyan durva hozzá. Még rendre is kellett utasitanom.
2010. jan. 5. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a tüzeléssel van összefüggésben. Más téren nem kezdett el a kutyád dominánskodni?
2010. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tüzelés után még akár egy hónapig is érezheti a kan a szuka "parfümét" amitől "begolyózik" és nem bir magával. Majd "elnövi" :D
2010. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21.50- nek irom. Szia. Nincs vele ugy gondunk járunk kutyasuliba is engedelmes tanfolyamot is elvégeztük. De a tegnapi viselkedésén megdöbbentem mert pici kora óta játszik a vizslával és őt szereti a legjobban.Na majd eldöl hogy mit csinál mikor ujra találkozunk.
2010. jan. 6. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:

"De a tegnapi viselkedésén megdöbbentem"

Mihez képest döbbentél meg, a saját elképzelésedhez arról, hogyan kell viselkednie a kutyádnak élete során, vagy tanulmányoztad, hogyan viselkednek egymással a falkában élő kutyák és ahhoz képest volt kirívó a viselkedése?

A "nemnormális"-oddal az a baj, hogy feltételezed magadról, hogy tudod mi a normális, ill. hogy magad vagy a világ közepe - pedig legfeljebb csak a saját világodé. Próbálj néha úgy gondolkodni: vajon ha a másik helyében volnék... (jelen esetben minimum tudni kéne, milyen a kutyaetikett)

Ahogyan egy idegen kultúrában se te fogod megmondani a benne élőknek, hogy mi a normális.

2010. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért döbbentem meg mert nem vagyok hozzászokva hogy agressziv vagy durva lenne.Mert nem szokott. Kan kutyával elöfordult már de szukával sosem.
2010. jan. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!