Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kutyát is el lehet...

4 éves kutyát is el lehet kezdeni tanítani? Milyen jutalomfalatot adja neki, amitől nem hízik el?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves borderem. Szégyen ide vagy oda, eddig nem nagyon tanítgattam. Tud alaptrükköket, azokat még annak idején gyorsan megtanulta. Nagyon nagy haspók és könnyen hízik, ezért nem tudom, hogy mivel tudnám motiválni.
2014. jún. 28. 11:53
 1/4 anonim válasza:

Szerintem soha nem késő és a border (is) nagyon okos, csak tanítgasd nyugodtan! Kutyaiskolás ismerősöm is azt mondja, soha nem késő tanítani egy kutyát. Sokkal könnyebben fogsz vele tudni sétálni, fog tudni viselkedni társaságban, stb. Jobb és több közös élményetek lehet. :)


Én soha nem adtam jutalomfalatot a goldenünknek, csak mert csinált valamit. Nem akartam, hogy a kajáért csináljon meg bármit. Én dícsérettel, simogatással jutalmaztam. Ő boldog, büszke magára, + nem hízik tőle. ;)

Persze az is lehet, hogy kutyafüggő a dolog. A mi Goldink annyira hízelgős és szeretetéhes, hogy őt nagyon motíválta a figyelmünk, a kedvességünk.

2014. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy késő! :) Hajrá!


Sovány sajtot esetleg adhatsz neki, vagy valami light kutyanasit. A lényeg, hogy pi darabokat adj neki és NE kekszeket.

2014. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 4 éves border még fiatal kutya.

Bármilyen jutalomfalatot adhatsz neki, ami olcsó, könnyen csúszik és könnyen előállítható belőle sok kicsi falat (pl tescos párizsi rúd).

Annyi a titka, hogy a napi kajaadagjából levonod a kiosztott jutalomfalatot, és így nem fog hízni.

Egyébként, a tanulás sok energiát visz el, meg ha mozgós trükköket tanul, akkor pláne, szóval én nem hiszem, hogy ez ennél több figyelmet igényelne. Ha mégis úgy érzed, hogy hízik, akkor pl natúr főtt csirkemell is kiváló jutalomfalat, és nem hizlal.

2014. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb jutifali a virslikarika.

Apró kis karikáktól nem fog elhízni!

Az én kutyám (kopó) a szafaládét imádja a legjobban, azért mindent.

2014. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!