Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy udvarú kertes házból úgy...

Nagy udvarú kertes házból úgy néz ki 2-3 hónap múlva panelba költözünk, hogy fogja ezt elviselni a 2 éves kan német juhászom?

Figyelt kérdés
Tart valaki panelban német juhászt?
2010. jan. 5. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal még, könnyebben alkalmazkodik, mint egy idős kutya. Neki Te vagy a mindene... Szóval, ahol Te vagy neki ott jó.

Sokat lesztek együtt, ezt minden kutya élvezi, viszont biztosítani kell neki azt, hogy rendesen le legyen mozgatva.

Sok séta, nagy játékok a parkaban, és hidd el nem lesz gond.

Én ha elköltöznék otthonról, szintén nj de még kicsit kissebb, szóval én viszem magammal oda ahova megyek.

Jó, hogy nem mondasz le a kutyádról és nem dugod menhelyre...

Jó ember vagy, mert nem a problémát keresed, hanem a megoldást.:)

Sokat leviszed sétálni, még boldogabb is lesz, hogy ennyit lehet a gazdival:)

2010. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is úgy néz ki, hogy pár hónap múlva panelbe költözünk, és nekünk amstaffunk (6hós) van, és neki is nagyon nagy a mozgás igénye,DE megkérdeztük a kutyaoktatónkat, hogy mi a véleménye erről, és azt mondta, hogyha minden nap jól kivan mozgatva a kutya akkor nem lesz semmi baj. Meg a kutya a gazdájához kötődik, és nem a helyhez, mint a macska. Úgyhogy nem lesz semmi baj.:)
2010. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Ha szabadon volt artva ( nem volt megkötve)akkor pocsékul. Néha még a kertesház udvara sem elég a nagy mozgás igényű kutyák számára, szerintem a Németjuhász is ijen. Nemtudom, hogy mennyit mozogtatok együtt a kerten kívül de ezután nagyon sokat kell, hogy megtanuljon szobatiszta lenni ami ebben a korban lehet hogy egy kicsit macerás lessz. Végső soron nem akarlak elkeseríteni de ha van közeli rokon, ismerős akit tudsz látogatni és válalná a kutyát akkor számára az lehetne azideális megoldás. Én panelban pincsinél nagyobb testü kutyát nemtartanék de ez privát vélemény. Nekem két vizslám van télen bent laknak velünk a házban de a hideg ellenére alig birom benntartani őket.
2010. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon jól ellesz a lakásban,persze eleinte furcsa lesz neki,de kinek nem a családból??? Lehet,hogy kis időt a szobatisztaság is igénybe vesz,de magyjatok neki időt. Ha napi 3-szor leviszed és legalább egyszer de a legjobb,hogy ha kétszer megfuttatod,akkor semmi gond nem lesz. Nem egy embert ismerek,aki dogot,németjuhászt,rotit tartott lakásban és köszönik jól elvoltak. Ha netán van erkély,akkor ki tud néha ülni nézelődni,csak arra fiygeljetek,hogy ki ne ugorjon. az én kutyám kistesű,de imád kint ülni és figyelni az eseményeket:) Jó végre olyat hallani,hogy valaki nem elpasszolni akarja a kutyáját a lakásba költözés miatt,hanem kitart mellette:)
2010. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez természetes, hogy viszem magammal. Annyit tudni kell, hogy a nagy kertes ház ellenére nagyon sokat van bennt a házban, a szobában, soha nem pisilt még be, szóval szobatiszta. Én is úgy gondolom, hogy nem lesz vele gond, ha rendszeresen megmozgatom.
2010. jan. 5. 12:54
 6/10 anonim válasza:
Akkor nem lesz gond, nekem is németjuhász kutyusom volt, (4 éve halt meg:( - rákos volt - 15 évig élt) panelban laktam (55 m2) és napi 4-5 alkalommal, időtől függően, 40 perctől másfél óráig sétáltattam, botoztunk, futtattam stb., így a szaladgálás és örömteli fárasztás megvolt, este csak úgy lihegett szegénykém...A lényeg, ha dolgozol is, munka előtt és után jó sokáig vidd le, érezze hogy törődsz vele, kényeztesd stb. Tudod, Ő az ember legjobb barátja!!!
2010. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na látod kedves Gazdi!:)

Mindenkinek ugyan az a véleménye! Nyugi, kell egy kis idő biztos míg mindenkinek meglesza megfelelő helye, ha meg bejárós kutya, akkor biztos most is van egy helye a lakásban ahol ellehet. Nektek sem lesz egyszerű a költözés, de attól még nem megy szét a család, mert kissebb helyre kerültök... Aki meg inkább lepasszolná a kutyáját, hát.... Lehet hogy a mozgás szempontjából az lenne a jobb, de ott lesz vele a gazdi?! Nem! Akkor semmi sem jó neki...

Jó ember vagy továbbra is tartom:)


(az első voltam)

2010. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igaz, nekünk nem volt, de a szomszédunknál pontosan ugyanez a helyzet alakult ki, hogy kertesházból panelba kényszerültek. Ő teljesen jól viselte, éjszakánként volt egy kicsit nyugtalanabb. Nevelés illetve természet kérdése, de ettő függetlenül lehet számítani arra ha a kutya nem érzi megfelelően magát, bevizel illetve mindent összenyálaz. Hogyha a kutyus tökéletesen megbarátkozik az új helyzettel se felejtsétek el a nagy mozgás igényét:)
2010. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

12:34-es! látszik, hogy még életedben nem volt macskád, ugyanis nem a házhoz kötődik, hanem a gazdijához! ne beszélj hülyeségeket kérlek.

a kuytussal meg nem lesz gond, csak sokat kell sétáltatni.

2010. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:34-es

Képzeld van macskám. És azt arra értettem aki kertesházban "tartaja" a macskát és nem lakásban.

2010. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!