Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszú szőrű husky nagyon...

A hosszú szőrű husky nagyon "szenved" a 30-35 fokban itt drága jó hazánkban?

Figyelt kérdés

Üdv.


Kutya vásárlás előtt állok,anno úgy 10 éve volt 1 beagle-m,de a kettő kb mint a fekete és fehér .

Az lenne a kérdésem,hogy a hosszú szőrű ( kép: [link] ) husky sokkal jobban "szenved" nyáron itt drága jó hazánkba mint,a nyírt változata?


Nekem így hosszú bundával jobban tetszik,de ha sokkal jobban megterheli,akkor inkább megnyiratom.

Persze gondolom,hogy nagy bunda = nagyobb hőérzet,de olvastam olyat is ,hogy az bizonyos szigetelő réteg a meleggel szemben...


2014. jún. 28. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

30-35 fokban a legtöbb kutya "szenved". Hazánkban kapható huskyk már jó rég óta aklimatizálódtak némileg.

Ha megnyíratod, akkor sem fog dög melegben ugrálni, meg játszani, meg km-eket gyalogolni.

2014. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze csak arra vagyok kiváncsi,hogy melyik a mérvadó,mert mindkettőben van logika.

Van logika benne,hogy nagy bunda = nagy hőérzet,és hő.

Illetve látok abban is logikát,hogy a bunda egyfajta szigetelő réteg,ami a hőt "kívül" tartja.

Én csak a kutya érdekeit nézném.

2014. jún. 28. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Na várj!

Kezdjük ott, hogy a képen nem husky van.

A másik, hogy a husky nem hosszú szőrű, akad köztük hosszú szőrű is, mert van ilyen hiba, de azt ki kell vonni a tenyésztésből. Úgyhogy ilyet nem kapsz rendes tenyésztőtől, mert ilyet senki sem tenyészt.

Huskyt nem szoktak nyirni, sőt nem is szabad!

Kicsit még nézz utána a fajtának....

[link]

[link]


Egy husky igy néz ki nyirás nélkül:

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy nehezen megtaláltam, hogy milyen kutya van a képen :D Alaskan Klee Kai (long haired) személy szerint nem hallottam még róla, de cuki. Huskyból nincs hosszú szőrű tudtommal. Malamutom volt 13 évig, hát nem rajongott a melegért, de egész jól bírta. Csak fontos, hogy legyen valami jó árnyékos helye. Mikor nagyon meleg volt együtt szenvedtünk a szobámban ahol "hűvösebb" volt. Ha a malamut bírja, aminek általában tömöttebb szőre van akkor a husky is fogja.
2014. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!