Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese/Havanese jó...

Bichon Bolognese/Havanese jó választás?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát, egyetemista vagyok így van hogy el kell mennem órákra de huzamosabb ideig nem lenne egyedül(nem reggeltől estig ülök benn, mert össze vissza vannak óráim hol este hol reggel, van hogy nincs is). Hallottam, hogy ők nem szeretik a magányt. Szerintetek jó választás lenne(beleszerettem ebbe a fajtába sokat olvastam már róluk) még így is, hogy néha el kell mennem órákra, illetve ha dolgozom lehet h 8 órát is egyedül lenne. Ha nem akkor melyik fajtát ajánljátok?
2010. jan. 5. 13:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

"nekem épp nincs kutyám, nem is vagyok oda értük"

(15:12)

...akkor meg minek válaszolsz egy ilyen kérdésre???

meg kockáztatom, hogy unalomból, annál a kutya sétáltatás hasznosabb és jobb!

(... még annyit: aki áldozni tud egy ilyen kutyusért, 40 - 80 ezer Ft. -ot, nem biztos, hogy 12 -14 órát dolgozik naponta)

2010. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
te meg minek kötöszködsz?
2010. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de itt épp mindig arról van szó, hogy minden áldott kutyát naponta többször sokáig kell sétáltatni, úgyhogy nem csak a "gazdagoknak akiknek van idejük" van ezzel gond.


Attól, hogy nincs kutyám, még nekem is van életem teljesen normális, munkával, háztartással, kismillió üggyel-bajjal, barátokkal, nem egy kutyással is, és nem vagyok olyan vak, ,hogy teljesen egyszerűen kivitelezhetőnek tartsam egy normális ember életében, hogy napi minimum három órát mászkáljon a kutyájával, MINDIG.


Nem jó a kutyának, ha be van cseszve a lakásba/kertbe és csak pisilni mozdulhat ki, de azért ne adjuk már elő, hogy aki naponta nem tudja három órát sétáltatni az már jobb is, ha nem tart kutyát. Akkor lenne az egész országban, vagy 20ezer kutyának hely, a többit meg jobb lenne, ha nem lenne?

2010. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Ja igen, éventke kétszer nem jön össze valahogy.... De attól nem lesz senkinek semmi baja. Igen aki nem tud mindent megadni a kutyának a jólétéhez (nem aranytányérra gondolok) az ne tartsa!

Egyik kutyás ismerősömnek sem okoz gondot az életstílus amit választottak. Persze nem a szomszéd Mari néniről beszélek akinek van az öreg tacskója házat őrizi, hanem akik komolyan kutyáznak, mind mind meg tudják ezt csinálni!

2010. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nekem félnótás Havanese kutyám van. Végtelenül szeret minket, okos is, de még most 4 évesen is amit csak lehet megrág. Locsolócső, seprű, cipő, virág, tuja, neki minden játék. Nem szeret egyedül lenni. Sokat kell foglalkozni a testével is a lelkével is. Fésülni a szőrét, a szemét bórvízzel mosogatni kell. Van mellette egy tacsink így jól elvannak ketten a kertben. Én 10 órát dolgozom naponta, gyermekem is van nem sok idő jut a kutyusra, de azért nagyon szeretem.
2010. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy havanese, és egy bolognese kiskutyám van. Egyiket kaptam, a második véletlen lett, találtuk, és senki nem jelentkezett, hogy elvinné, így maradt, ennek már egy éve, de nem bántuk meg!!!


Mind a két fajta egy cukorfalat. 3 x sétáltatjuk őket naponta, 20-30 percet, időjárástól függően, nyáron többet vannak kint, és családi házban is sokat vannak vidéken nyaralnak velünk.

Egyáltalán nem szednek szét semmit, szerintem ez nevelés kérdése, semmi kárról nem tudok beszámolni a 3 év alatt mióta itt van(nak).

Nagyon hízelgőek, szeretetéhesek, sokat kell őket babusgatni. Egyébként 7-14-ig egyedül vannak, de semmi gond, úgy alszanak mint a bunda! Be nem piszkítanak, és hogy valami rosszat is írjak, fésülni kell őket, amit utálnak, mert ha nem nagyon csomósodik a szőrük. Szóval a napi fésülködést be kell kalkulálni az idődbe, mert különben úgy jársz mint mi, most éppen majd kopasz az egyik, de a kis dög nem hagyja magát fésülni, így teljesen becsomósodott. De 1 hónap és megnő megint!


Javaslom, ennél jobb választást nem is tudok, ha kistestű kutyusra vágysz!

2010. jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Igen én is úgy érzem, hogy ennél jobb fajtát nem is tudnék választani, köszönöm szépe, hogy megerősítettetek! :)
2010. jan. 8. 10:47
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem bolognese-m van és nagyon cuki, és HIPPOALLERGÉN ami annyit tesz, hogy a szőre egyáltalán nem hullik és ha allergiás vagy a kutyára, akkor rá nem, mert olyan a szőre. :))))
2012. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!