Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni őket,...

Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy kell egy harmadik kutya is?

Figyelt kérdés

Most leszek 18 éves. Annyit szeretnék kérni majd a szüleimtől, ha kérdezik, hogy adjanak rá engedélyt, hogy vegyek magamnak egy munka vérvonalú németjuhászt.

A helyzet elég gázos egyébként, mert már van két kutyánk. Még jóval kisebb voltam, mikor vettük őket, főleg házőrzés és családi kutyázás céljából. Mindkettőnek édesapám a falkavezér, soha nem is foglalkoztam sajnos velük eleget, ahogy annak idején ígértem. Sajnos én is belátom, hogy az a fajta ember vagyok, akinél általában minden csoda 3 napig tart. Éppen ezért lesz nehéz meggyőzni a szüleimet, hogy szeretném, ha vehetnék egy olyan kutyát, ami majd jön velem a későbbiekben, ha elhagyom a családi fészket, mert ugye a másik két kutyát nem lenne szívem elvinni, ők ide tartoznak és elsősorban apámhoz, bár ő sem foglalkozik velük különösen, de őt tisztelik legjobban. Ezt nem úgy kell érteni, hogy a kutyák le vannak szarva és egész nap az udvaron tengődnek. Nem így van. Csak nem tanítom őket rendszeresen, a nagy udvar miatt csak ritkán viszem ki őket sétálni, és többnyire azt látja apám, hogy mikor hazajövök, a gép előtt ülök. Nos, ebből az állapotból nekem már nagyon elegem van.

Az utóbbi napokban nem a gép előtt ültem, hanem nagy túrákra vittem a kutyákat és próbáltam őket trenírozni. Azt remélem, hogyha apám látja, hogy mikor hazajön a munkából, én kint vagyok és kutyázom, és lelkiismeretesen átvállalom a kutyák körüli teendőket, akkor esetleg rá tudom venni, hogy két hónap múlva elhozhassam álmaim kutyáját, akivel majd annyit fogok foglalkozni, hogy igazi kutya-gazdi barátság és szoros kötődés alakuljon ki, amit úgy érzem, hogy a másik két kutyával, bár nagyon szeretem őket, már elrontottam. És persze mint említettem, ők nem jönnek majd velem, ha az önálló életemet megkezdem.

Egy szó, mint száz, valahogy rá kell vennem őket, hogy megengedjék a harmadik kutyát.


2014. jún. 29. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A másik két kutya milyen fajta? Ha nálad minden csoda 3 napig tart, nem csodálom, ha nem vehetsz újat, hisz nagy eséllyel az ő nyakukon marad majd. Miért bánnál vele másképp mint a másik 2 kutyával?
2014. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert már nem 11 éves vagyok és úgy érzem, már tudnék úgy bánni egy kutyával, hogy megfelelő legyen a kapcsolat.
2014. jún. 29. 17:33
 3/8 sippara ***** válasza:
100%
Ha kutyázni akarsz, akkor majd szépen fogod magad, és foglalkozol a meglévő két kutyával, hobbi szinten velük is lehet csinálni bármit. Másrészt egy munka nj meg megenne reggeli előtti étvágygerjesztőnek...
2014. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj, én is ezt teszem, nem sokára felnőtt leszel, elkezdesz dolgozni, lesz saját lakásod, ott olyan kutyát vehetsz amilyet akarsz, egy ilyen nj amúgy se olcsó, bár nem ismerem az anyagi helyzeted, tanulj még a fajtáról s gondozásáról
2014. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Mondok egy példát, amikor ez jól is elsülhet:


Nálunk is volt egy családi kutya, egy labrador-szerű aranyos keverék. Vele is foglalkozhattam volna - foglalkoztam is, de már csak úgy, amerre alakították őt a szüleim. 14 voltam, soha nem volt sétáltatva, elvittem volna de nem bírtam vele, miután majdnem elütött vele egy autó, apám eltiltott attól h kivigyem, ő pedig nem volt hajlandó, szerinte ő kerti kutya és pont. Így maradt a labdázás és engedelmesség-szerű tanítgatás amit tudtam vele csinálni, a simizés játszás mellett. Bent sem alhatott, nem engedték. Így határoztam el, hogy szeretnék egy kutyát, egy sajátot, akit a saját elveim szerint tartok, amellett hogy persze a nagyot se tojom le innentől, de ő nagyon "szüleim kutyája" státuszban volt már. Így kinéztem egy hirdetést, elhoztam egy "fölösleg alom" egyik kiskutyáját egy bichon keveréket. Ez már 4 éve történt, és ő azóta is minden nap lent van, érdekes ő nem tépi a pórázt mint anyáméké. Ő alhat bent nálam mert megtanítottam hogy szobatiszta legyen, soha nem pisilt-kakilt be 4 hónapos kora óta. Szóval ha egy kutyát teljesen a saját elveid szerint tartasz, csak annál van értelme igazán foglalkozni, mert úgy eléggé meg van lőve a kutyával való foglalkozás, hogy ezt nem csinálhatsz vele, azt nem csinálhatsz vele, mert a családod szerint így kell nevelni egy kutyát. Persze én nem olyan típus vagyok, hogy minden csoda 3 napig tart, csak szerettem volna egy saját kutyát. De attól, hogy nem tudtam 1-ről 2-re lépni egy már valamilyen irényba nevelt nagytestűvel, attól még egy jófej barátságos kis szobakutyát neveltem az enyémből.

2014. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem foglalkozz a meglévő két kutyával, vidd őket minden nap sétálni, tanítsd őket, etesd őket te. Nem hiszem, hogy két nem nevelt kutya ne lenne kihívás. Fogd fel tapasztalatszerzésnek a család két kutyáját, aztán legalább nem tök hülyén fogsz nekiállni a munka nj nevelésének.
2014. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha én lennék valamelyik szülőd,pontosan tudnám,hogy nem fogod magaddal vinni a kutyát.Mert tanulsz,dolgozol stb.Szóval nem lehetne meggyőzni.Ott a két kutya,amíg nem lesz saját önálló életed,velük kellene foglalkoznod.
2014. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
'nem fogod magaddal vinni a kutyát. Mert tanulsz,dolgozol ' Ilyen alapon senkinek sem lehet kutyája mert mindenki dolgozik, tanul. Aki ne, annak meg pénze nincs rá...
2014. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!