Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne kezdjen...

Mit tegyek, hogy ne kezdjen el húznia kutyám, amikor meglát egy másik kutyát?

Figyelt kérdés
Sétálásnál nincs vele probléma, de ha meglát egy másik kutyát, akkor elkezd húzni és oda akar menni hozzá. Általában rövidre szoktam venni a felxi pórázát és félre állok és megvárom amíg a másik kutyával elmennek. Nem tudom mit kéne még tegyek, egyszerűen nem tudom elvonni ilyenkor a figyelmét (még jutalomfalattal, játékkal sem).
2014. jún. 29. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Megfordítod a kutyát, tehát elveszed a szeme elől az ingert. Takarod a testeddel, valahogyan megpróbálod magadra irányítani a figyelmét. Ha nem sikerül, akkor egy picit kiemeled a pórázzal, mert a "fojtástól" hamar megnyugszik. Nyilván nem megfojtani kell a kutyát, csak kizökkenteni.


Viszont legyen lehetősége más kutyákkal játszani, mert ha nincs, lehet, hogy azért akar annyira odamenni.

2014. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha a kutyád egészséges,akkor érdeklődik a többi kutya iránt,még szerencse,hogy húz :)

Te is ugyanúgy sétálsz tovább,max. összeszeded az erőd,és belefeszülsz.

Ha látod,hogy nagyon eluralkodik rajta az ösztön,és semmibe vesz téged,akkor nyugodtan térdeld oldalba!!

De ne felejtsd el nem a barátodat akarod könyökkel oldalba bökni(ergo ne simogasd)-de nem kell a kutyát véresre rúgni(ne fájjon neki).Meg kell találni az aranyközéputat,ami nem fáj,de érzi,hogy kapott tőled valamit,és egy csöppet rád kéne figyelnie!

Ennyi a tanácsom! :)


Jah,még annyit,hogy természetesen ezek a "large" kutyakategóriától indulnak "medium" felső határa még csak-csak,de azért "small" kutyával ne csináld ezt! :D

2014. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Ja, az kimaradt, hogy miután elvetted a kutyád szeme elől az ingert, tehát kifordultál vele a szituból, azután megvárod, míg a másik kutya elhalad és haladtok tovább. Vagy ha nem lehet elkerülni őket (pl. totál melletted mennének el), akkor inkább indulj el az ellenkező irányba, vagy menj át a másik oldalra, ha lehet. Persze nyilván csak addig, amíg kezelhetőbb nem lesz a kutya hasonló szitukban.

2014. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönön szépen a válaszokat!


Első: Ha tehetem általában elmegyek az ellenkező irányban, hogy ne is találkozzunk össze a másik kutyával, de azért szeretném, ha el tudnánk sétálni egy másik kutya mellett.


Második: Elég testes, izmos kutyáról van szó, nem az a fajta, akinek komolyabb baja lesz egy legyintéstől, bár én békés természet vagyok, jobban szeretem ha nem kell semmiféle hasonló módszert alkalmazni. Ezúttal azonban lehet, hogy kipróbálom.

2014. jún. 29. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki nyugodtan,ha esetleg egy kicsit erőteljesebb jelzésre sikeredik,akkor se szégyelld magad! :D

Fojtózhatsz is,bár akkor már inkább a nagy böhöm testét agyabugyálom,mintsem a nyakánál szorongatom :D

2.-es votlem

2014. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Ami még eszembe jutott. Felejtsd el a flexit, azzal nem lehet kutyát irányítani! Főleg, hogy írod is, hogy testes, izmos kutya.


Persze, nem kell mindig, meg nem is lehet mindig kikerülni a többi kutyást/kutyát, pont azért írtam, amit írtam. Azzal a módszerrel előbb-utóbb megszokja, hogy nyugodtan viselkedjen.

2014. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem javulni fog a helyzet.
2014. jún. 30. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!