Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már nagyon kockázatos...

Ez már nagyon kockázatos párosítás?

Figyelt kérdés

Ha a törzskönyvben egy vonal többször visszaköszön?

Például egy kutya 3x is szerepel benne (2x dédszülőként és egyszer ükszülőként).

A szülők úgy rokonok, hogy az apának az anyja ugyan az, mint az anyának a nagyanyja. Ezen kívül a dédszülői vonalon van még 2 kutya aki kétszer szerepel.



2014. jún. 30. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Én biztos, hogy nem vennék innen kutyát.

Ha annyira de annyira frankó, világgyőztes kihagyhatatlan vonal, akkor talán 100% pénzvisszafizetési, kutya visszavásárlási garanciával... Amúgy biztos, hogy nem

2014. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Igen, az. Ne vegyél ilyen helyről kutyát!
2014. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Van olyan hogy, asszem ez a neve, vonaltenyésztés, azaz mondjuk egy kölyöknek ugyanaz az anyja mint a dédanyja, egy jó tenyésztő ezt tudja hogy kell rendesen csinálni, de amit írtál az nekem is enyhén durva, de keress fel egy tenyésztőt és kérdezz rá nála
2014. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Elismert tenyésztők is alkalmazzák a rokontenyésztést, mint módszert, ugyanis bármily hihetetlen, de pozitív eredménye is van, ha a kutyák, amikre alapozzák, megfelelően szelektált vérvonalból származnak. Ugyanis a pozitív tulajdonságokat rögzíteni csak ezzel lehet. A gond akkor kezdődik, mikor a sok szaporító a törzskönyv nélküli, ismeretlen előéletű kutyánál csinál ilyet. Szóval így, ismeretlenül nem mondanám azt, hogy ne vedd meg a kutyát. Látni kéne a törzskönyvet egy fajtához értőnek, az tudná megmondani, érdemes-e a kölyköt megvenni vagy sem.
2014. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehet vonaltenyésztés. De gondolod, hogy ha egy kutya 3x, másik kettő meg 2x szerepel, akkor az tudatos vonaltenyésztés? Szerintem tudatos TK-es szaporítás. Az egy dolog, ha egy kutya 2x szerepel, de hogy 3??? Mind3 olyan hú de baromi király kutya lenne? Egy Törzskönyven belül?
2014. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet tudatos a dolog ennek ellenére is.
2014. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak halottam róla, mondom ha nagyon érdekel bárkit is keressen fel egy tenyésztőt és kérdezzen rá
2014. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!