Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörvön ideges és húz,...

Nyakörvön ideges és húz, hámmal szépen sétál mellettem. Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy kóbor kutyát, izmos, bullterrier szerű, tehát elég izmos.


Amíg beteg volt, hámmal vittem, sikerült elérnem, hogy ne húzzon benne. Mindenki a nyakörvet ajánlotta, merthogy azzal jobban lehet korrigálni, sétálni tanítani,stb., úgyhogy mikor felépült áttértünk arra és kész katasztrófa volt. Egyrészt állandóan húzni akart, előre szaladt, cikázott. Aztán visszatértünk a hámra. Nemcsak hogy laza pórázon sétált kapásból, de kis türelemmel elértem, hogy most már a lábam mellett jön.


Kíváncsiságból tegnap megint a nyakörvet tettem rá és mintha mindent elfelejtett volna, pedig én ugyanúgy csináltam mindent, tök nyugodt voltam végig, ráadásul olyan fejet vágott mintha legalább elvertem volna, ideges volt és sunnyogott.



Más is tapasztalt már ilyet, hogy a hámban szebben közlekedik a kutyája?



2014. júl. 1. 11:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Js és ilyen nyakörve van, sima, nem is fojtó...:

[link]

2014. júl. 1. 11:30
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel örökbe fogadtad, lehet, hogy volt valami rossz élménye a nyakörvekkel kapcsolatban, bár kétlem:) Mi kutyánkkal ugyanez volt, hámmal simán jön láb mellett, nyakörvvel nem... Szerintem sose sétáltasd nyakörvvel, mert ha ennyire előrehúz mikor az van rajta, és te megpróbálod visszahúzni, az őt fojtogatja, mindegy milyen nyakörv van rajta.

Inkább a hám, lássák a szomszédok, milyen jól nevelt kutyád van ;)

2014. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a nyakörvvel lehet irányítani a kutyát. a hámmal pedig ,azt a tévhitet erősíted magadban,hogy te irányítod :)

pedig nem !

egyszóval a hám egy kisegítő eszköz, de nem pótolja a nyakörvet, esetleg néha helyettesíti .

az idő hamar választ ad majd ezekre a kérdésekre, mivel a kutya hamar megmutatja,hogyan is szeretne sétálni :)

sajnos a séta lényege ,pont az ellenkezője : te a gazdi megengeded,hogy a kutya elkísérjen sétálni. tehát ,tök mindegy mivel sétáltatsz, a kutya dolga a követés. hámon-nyakörvön-madzagon-szabadon . tök mindegy . kövessen ez a cél !

ha ez neked hámmal megy ... hát érdekes,és furcsa, de működhet .

kis termetű kutyáknál más a felállás!

2014. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy régebben nyakörvvel fojtogatták, és ezért nem szereti.

Egyébként az enyém is hámmal tanult meg szépen sétálni, de ő nyakörvvel is tud. Hiába tud jobban húzni a hámban, te is jobban rá tudsz tartani vagy visszahúzni vele.

2014. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy rossz emléke van a nyakörvről (sintér fogta be, szóval nincs kizárva...).


Én is úgy gondolom egyébként, hogy akármi van a kutyán, ha jól nevelt, jól nevelten közlekedik, ha meg nem, akkor mindenben rendetlen lesz, max egy fojtó jobban visszafogja, de tekintélye attól ugyanúgy nem lesz a gazdinak....Vagy rosszul gondolom? :D


Azt megfigyeltem, hogy ha pl. nagyon átszellemülten szaglászik valamit és én sarkon fordulok és ott hagyom és elindulok (hosszabb pórázon, zöld területen), akkor rögtön jön utánam, ott van a sarkamban.Meg ha séta közben megállok (mittomén kirakatot nézni), akkor rögtön megáll ő is és figyeli az arcomat.


És mondom, nem kell rángatni, bár elég sokat gyakoroltam vele, hogy ha vontatni akar úgy nincs séta.

Én se hittem volna ezt az egészet, mert annyira lehúzták a hámot itt sokan, de hát a kutya más véleményen van XD

2014. júl. 1. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam hasonló volt a szitu, először nyakörvvel sétáltattam a kis testű kölyök kutyámat, húzott mint az állat. Aztán hámra kellett váltanunk egészségügyi okokból, ezen meg egy-két apró korrekcióval gyönyörűen jön mellettem. Én is meglepődtem, de mivel vele a hám jobban bevált így maradok annál.
2014. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tök jó, hogy ilyen könnyen irányítható :)

Maradhat a hám ,de azért add tudtára, hogy nyakörvben sincs húzás

2014. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


No, ma is kísérleteztem egy kicsit, de ezek után szerintem hagyom a fenébe a nyakörvet :D Mentünk a futtatóba és persze eleve izgatott volt, mert tudta h arra megyünk. Hát húzott (volna), de nagyon :D


Na gondoltam magamban, hazafelé majd biztos szebben jön, elvégre nyugodtabb és fáradtabb lesz (eleve messze van a futtató is szóval így a séta meg a játék is le van tudva). Hát nem, folyton előreszaladt és húzni próbált. Aztán itthon levettem róla és elkezdett szaladgálni örömében XD


Ráadásul megfigyeltem, hogy nyakörvben elkezd kötekedni más kutyákkal, ha elmegyünk mellettük, hámban meg csak simán oda akar menni és semmi baj nincs.

2014. júl. 2. 18:02
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
A helyedben én csak azért is megmutatnám neki, hogy hámban, nyakörvben, minden nélkül IS Te vagy a főnök és nem szórakozhat ;)
2014. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!