Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szereznék egy dobermannt,...

Ha szereznék egy dobermannt, esetleg rotweilert, nem kellene SOHA félnem az utcára kimenni ha mellettem lenne? Miért? Te ismersz olyan épeszű embert aki egy ilyen kutya közelébe mer menni?

Figyelt kérdés

Bár nem lakok ezeken a helyeken, de sokszor hallom, hogy Budapesten, meg gondolom minden városban vannak olyan utcák, ahova egyedül jobb nem bemenni, mert nem biztos, hogy a lábadon jössz ki.

Amin röhögtem, hogy sok utcába a rendőrség(igen pisztollyal a derekukon) nem mernek bemenni és inkább a TEK-et hívják ki!


Ne nevettessetek már emberek...


Láttam egy videót, jó lehet sosem lesz ilyen a kutyám, mert az már profi szerintem kommandós kutya, de a dobermann póráz nélkül HÁTRÁLVA követte a sétáló gazdáját, akit a Dobi mögött kullogó gazfickó követte őket, és ahogy megemelte a kezét a fickó hogy üssőn a kutya ugrott és elkapta a kezét! :D:D:D

Hát mondjátok meg nem hihetetlen??? :D


Ha szereznék egy kutyát, esetleg dobermannt, rotweilert, ezek örző-védő kutyák. És elolvasnék minden könyvet, vinném iskolába, utána öv képzés, akkor nem kellene sose félnem bemenni egy ilyen utcába?


Nem akarok úgy élni, hogy több száz métereket kelljen kerülnöm, mert "ja, itt megkéselnek, ha bemegyek egyedül!"


Ha lenne mellettem egy dobi, ki merne nekem oda nyomni a torkomhoz egy rugós bicskát?

Ismersz olyan épeszű embert, aki lőfegyver nélkül megmer közelíteni egy örző-védő képzésben részesített rotweilert, dobermannt?

Mert szerintem mindenki összefossa magát, ha egy doberman ugrik az arcába, és egy láncos póráz és egy 18 éves srác próbálja visszafogni hogy ne tépje le az arcát!! Csak úgy mondom...


Szóljatok ha nem így van! Kíváncsi vagyok a szakértői véleményetekre, tapasztalataitokra!

Minden választ fogadok, esetleg videót, sztorit!

:)


18/F



2014. máj. 15. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan képzés, ami teljes védelmet nyújtana. Lefújják, leszúrják, fejbevágják vascsővel, ezer módon ki lehet iktatni egy kutyát mellőled. Aztán jössz te. Akinek van egy kis esze, az előbb a kutyát intézi el, és csak utána akar hozzád nyúlni.
2014. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha többen vannak. A kutyának egy feje van, egyszerre egy dologra tud figyelni, egy embert tud lerendezni.

A legtöbb suttyót persze elijeszted egy jó kiállású kutyával, de ott meg ugye mindegy a képzés. Ha meg profikról van szó, akkor tökmindegy, milyen kutya ha van nálad, ha ki akarnak rabolni, ki fognak. Valószínűbb persze, hogy egyszerűbb célpontot választanak, de sose lehet tudni.

2014. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Egy pisztollyal le tudnának lőni szóval félhetnél. Biztonságosabb lenni, de ez nem egy tárgy, hogy megvéd azt annyi, mindennap hordanod kéne sétálni 1-3 órát.
2014. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A colt üti a piros hetest.

Sajnos a kutya nem életbiztosítás. Gondolom Te is, ahogy én is, szereted a kutyákat. Viszont valakinek ez semmit nem jelent. Úgy lelövi, mint a szél.

2014. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Viszont aki, pisztollyal megy az utcán, az nem csak vmi piti bűnöző, mert hát a pisztollyal ölni szoktak, ők meg csak rabolni akarnak. Amúgy bármikor leszedhet egy távcsövespuska is :D
2014. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Maga az elmélet is hibás.Aki fegyverrel támad emberre,azt használhatja kutya ellen is.Meg egyébként,nincs veled 0-24 a kutya.


Ha ezt nem vesszük figyelembe,akkor ilyen kutyákat nem "szerez" valaki,hanem jó pénzért vásárol.

Itt jön a következő bökkenő,18 évesen nem adnak neked tenyésztők ilyen kaliberű kutyákat,mert nincs olyan 18 éves,aki egymagában tudna gondoskodni egy kutyáról(meg még megnevelni is).

Szaporítótól/havertól/szomszédtól hozott "dobi" "roti" esetén pedig saját magadat is félthetnéd a kutyától,több okból is...esetleg ideggyenge,alapból beteg,alapból elcseszett szocializáltsága van (szaporítóknál elég gyakori)így máris bukta az ember az ŐV képzést,otthon kísérletezgetni ezzel pedig nem jó buli.


De már a felvetés is hibás,úgyhogy felesleges tovább taglalni.Van valahol egy videó,hogy a nyílt utcán sétáltatta egy pasi a rotiját.Vmi gebasz volt,és a rendőrök le akarták tartóztatni,a kutyáját becsukta a kocsijába,de az ablakot lehúzta.A kutya kiugrott,és ahogy a rendőr bilincselte volna a gazdát,a kutya odament és a rendőr lazán lelőtte...Fényes nappal,a nyílt utcán.Úgyhogy rossz környék sem kell ehhez,elég a rend csodás őre...

2014. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Az a videó nem nagy szám. A mondioringben erre IS tanítják a kutyákat. Nem csak dobermannt.:))
2014. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy a láncos póráz egy nagy marhaság,sehol nem használják,mert hátráltat inkább,mint segít.

És egy képzett kutyát nem kell pórázzal visszatartani,mert elhiheted,hogy aki rád akar támadni,az nem úgy megy oda,mint az ŐV képzésen a "támadó" :D És nem hergeli fel előtte a kutyát.


Ha konkrétan TE vagy a célpont,megvárják még kutya nélkül leszel,vagy megmérgezik a kutyát.

Ha csak valakit ki akarnak rabolni,és te kutyával vagy,akkor nem téged fognak.Ennyi.

2014. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
havonta fel fogod tenni ezt a kérdést, te kis paranoiás? nem vagy olyan szellemi szinten, hogy meg tudj nevelni egy ilyen kutyát. Egy pszichológus viszont sokat segíthetne neked.
2014. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Az elméleted ott megbukott, hogy megfelelő kiállás, és önbizalom és határozottság nélkül nem tudnál kontrollálni egy ilyen kutyát, márpedig ha ez meglenne, akkor nem fosnál bemenni "azokba" az utcákba. Egy roti/dobi vagy akármilyen kutya nem úgy működik, hogy te beadod valami suliba, ahol jól kiképzik neked és onnantól van egy szuper magán bodyguardod.
2014. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!