Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kant vagy szukát tartsak majd...

Kant vagy szukát tartsak majd meg az első alomból?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezem az első almunkat és nagy dilemmában vagyok, hogy kant vagy szukát tartsak-e majd meg. Jelenleg egy szukám van, akivel tervezem a tenyésztést, a többi kutyám ivartalan. A választott kan is magyarországi, de fedezett már többször külföldre és többen tartottak meg tőle kan kölyköt. Én is örülnék egy saját fedezőkannak, de mivel már több országban van utódja, így lehet szukát kéne megtartanom...Ti mit gondoltok?

2014. júl. 1. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ha meglesznek a kölykök akkor válassz.Amelyik legszimpatikusabb,tartsd meg,nemtől függetlenül.
2014. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
A legjobb minőségű kölyköt tartsd meg, így tudsz fejlődni. Ha nem akarod a kant a szukával tartani, akkor társtulajdonost próbálj neki keresni.
2014. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Kezdő tenyésztőnek én mindenképpen szukát ajánlanék megtartásra. Később, ha már belenőttél a tenyésztésbe, akkor meg érdemes lenne MAJD beszerezni egy a szukáidhoz illő, de idegen vérvonalú kant fedezőkannak, leginkább külföldről. Ha kant tartanál meg, akkor azt saját tenyésztésű szukához úgyse használhatnád fedezőkannak, hacsak nem veszel majd idegen vonalú szukát.
2014. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bogyimanocska válasza:
54%
Szukát tartsd meg mert ha a kant tartod meg és pároztatod a saját anyjával akkor az beltenyészet és azok a kutyák amik születnek genetikailag gyengék lesznek
2014. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már miért pároztatná a saját anyjával???? Én egy jó szukát tartanék meg, vagyis inkább az igéretesebb kiskutyákból tartanék vissza akár 2-őt 3-at, olyan 4-5 hónapos korukig. Akkor már nagyjából látszik mivé fejlődhet, leváltják a fogaik jórészét is. Minden tenyészet alapja a jó szuka.
2014. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!