Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát szeretnék vonatta...

Kölyökkutyát szeretnék vonattal hazahozni kell hozzá valamilyen engedély, állatnak vonatjegy vagy valami?

Figyelt kérdés
egy nyiot dobozba az ölembe simán elutazna, kb 6 hetes

#vonat #utazás kutya
2014. júl. 1. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
6 hetes kölyökkutyát még nem szabadna elhoznod, mert egyrészt még az anyjánál van a helye, másrészt törvényileg 8 hetes kortól engedélyezett. Én mikor kutyával utaztam mindig kellett neki is jegy, még kölyökként is (bár akkor már 4 hónapos volt, de ölben utazott), zárt dobozban utaztatott élő állat szállításához viszont nem biztos, hogy kell, mert az úgy még minősülhet poggyásznak. Utána nézhetsz a MÁV honlapján szerintem.
2014. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Így van, 6 hetes kölyök még hivatalosan nálad se lehetne...


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, élőállat viteldíjnak hívják, amit venni kell neki és IC-re nem viheted fel.

2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hordozó ládám nincs , bezárni meg nem szertném dobozba , köszi a 6 hetes infót , akkor hoznám el csak mikor adja a tulaj, nem ragadnám ki anyukájától , kb mennyi lehet az élőállat ... díj , csak hogy ne érjen meglepetés :P
2014. júl. 1. 18:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Beírod az Elvirába, hogy élőállat szállítási díj. És megkapod a választ a kérdésedre. Én 70 km-re fizettem 395 forintot.
2014. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

A teljes árú jegynek a negyede a kutyajegy ára.

Ahol 6 hetesen odaadnak egy kutyát, onnan egy gombostűt se vegyél!

2014. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kliszta ***** válasza:

Egyrészt viteldíjra ne a gyakorin, hnem a MÁV honlapon keresd az infot.

Másrészt ne akkor hozd el, mikor a tulaj odaadja, a szaporító simán odaadja neked akár 5 hetesen is :/ sőt még meg is magyarázza, hogy ez azért jó, mert így hamar meg fog téged szokni.

Arról már meg sem próbállak lebeszélni, hogy ilyeneket pénzeljél :(

2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutyus lesz?
2014. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Berni pásztor, nem szaporítótól , én írtam félre nem hathetesen adná hanem később , tulajdonképpen csak azért irtam hogy hat hetes minden utánnézés nélkul hogy jelezzem nem egy kifejlett dándogot hoznék , tulajdonképpen egy papírdobozban az ölembe is elülne , csak persze nem bezárt dobozba
2014. júl. 7. 08:06
 9/9 Isshak Judit válasza:
A kutya teljesen mindegy jegyvásárlás szempontjából, hogy mennyi idős, mindenféle képpen kell neki jegy. Egy másik korosztályi meghatározás van vele kapcsolatban: 3 hónapos kortól az oltási könyvét is vinned kell magaddal, valamint kell neki póráz, szájkosár.
2014. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!