Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném meg apukámat...

Kiraédua kérdése:

Hogyan győzhetném meg apukámat a kutyáról?

Figyelt kérdés
Apa nem engedi a kutyát, sőt semmilyen állatot. Próbáltam érvekkel, "vesztegetéssel", de nem használ semmi. Mit vethetnék még be?

2013. okt. 23. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
miért nem engedi? mit mond?
2013. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Többnyire mindíg más. Pl.: hogy büdös, hogy koszos, hogy felelőtlen vagyok, hogy tönkre teszi a kertet, hogy drága, hogy nem rakok rendet a szobámban és egy kutyát is elhanyagolnék... stb, stb .
2013. okt. 23. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajtát szeretnél? Mekkorát? Milyen szőrűt? Kinti vagy benti? Mennyi időt tudnál vele foglalkozni?


büdös, koszos: minden kutyának, sőt, minden állatnak van egy jellegzetes szaga, de ezeket az ember megszokja, illetve van aki alapból szereti, de a jó minőségű kajától és a rendszeres ápolástól nem lesz büdös a kutya.


tönkre teszi a kertet: ha nevelve van, meg van neki tanítva hogy mit szabad és mit nem, illetve tisztességesen le van fárasztva, akkor a kutya nem tesz kárt a kertben.


drága: ez sajnos igaz, ha nem menhelyről szeretnél befogadni kutyát, hanem fajtatisztát szeretnél, akkor fajtától függően 80-200 ezer forint között mozog a vételára + a felszerelések és az állatorvosi költségek sem olcsóak. 10-50 ezerért kutyát NEM SZABAD venni, mert azok rendszerint betegesek és még többe kerül a doki, + lesz egy kutyád aki élete végéig valamilyen betegséggel fog küzdeni, ne kockáztass.


felelőtlen vagyok, nem rakok rendet a szobámban, a kutyát is elhanyagolnám: nem ismerlek, de biztos érzed, hogy ez igaz-e vagy sem, ezen neked kell változtatnod, felelősséget kell tanulnod, mert ha valóban el lenne hanyagolva a kutya, akkor inkább ne vegyetek. Kapcsolj rá, tanulj jobban, segíts a házimunkában, a szobádban pedig mindig legyen rend, bizonyítsd be hogy megbízható vagy.

2013. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi minden tanácsot.

A fajtatiszta berni pásztor beszerzése nem gond mert ismerőstől lenne ingyen. Ami a kitartásomat illeti:(kb) 5 éves koromtól kezdve könyörgök. De őt ez nem hatja meg, és nem engedi hogy bebizonyítsam; elég kitartó lennék a kutyával. A baj nem az hogy nemcsak kutyát nem enged. Én beérném egy hörcsöggel is de azt sem enged. Persze egy kutyának örülnék a legjobban.

2013. okt. 25. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!