Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, azt hiszi...

Mit csináljak vele, azt hiszi ő a főnök?

Figyelt kérdés

Két kutyánk van: egy labrador és egy újonnan hozott (fél éve) kisebb termetű keverék kutyus (kölyök még).


A probléma onnan ered, hogy a nagyobbik tulajdonképpen terrorizálja a kisebbet. Veri, "szexuálisan" molesztálja, elnyomja mindenhonnan, stb.


Rengeteg időt töltök a kutyáimmal, úgy érzem tekintélyem is van felettük. Tulajdonképpen minden szavamra hallgatnak. Ha leszidom őket, akkor nem pofátlankodnak, hanem leülnek és meghunyászkodnak.


Viszont ha nem vagyok ott, vagy éppen elfordulok akkor a nagyobbik rögtön buzerálja a kisebbet.


Kérdés:


Amikor nem vagyok jelen, akkor a nagyobb azt hiszi, hogy övé a falkavezér szerep?


2014. júl. 3. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A "szexuális" zaklatás a kutyáknál azt jelenti, hogy ő a főnök. Kifejezi a kisebb felé, hogy bizony ő a domináns. Ezt amint meglátod, tiltsd! És igen, azt hiszi.

Amikor először találkoztak, hol történt? A házatoknál, vagy egy semleges helyen?

2014. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam írni, h az ivartalanítás is segíthet valamennyit az állapoton.
2014. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. Volt már "szerencsém" fülön csípni őméltóságát, jól le is szidtam érte. Sőt, amint említettem egy alkalommal a hátam mögött (mikor elfordultam) molesztálta a kicsit. Akkor is jól leszidtam. Viszont úgy tűnik ez sem használ.


A házunknál találkoztak először, szép lassan össze lettek szoktatva. Eleinte nem is volt semmi probléma, játszottak egymással, stb.


Mikor idekerült a kicsi még hárman voltak. Egy 15 éves tacskó is itt élt. Ilyen helyzetekben rendre elkergette a labradort és megvédte a kicsit. Viszont most, hogy ő már eltávozott közülünk, a kicsi védtelen maradt. Én pedig nem tudok 0/24 órás felügyeletet biztosítani. Napi 5-6 órát vagyok velük és ennyi.


Az ivartalanítás ki lett zárva már rég, a családban senki sem voksolt mellette, csak én... vesztes ügy.


Mit tudnék csinálni, hogy ne bántsa tovább a kicsit?

2014. júl. 3. 09:26
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Muszáj kiharcolnod az ivartalanítást! Mi a hogy a család nem engedi?? Nem mindegy nekik, hogy tud-e dugni a kutya vagy nem? Fájna nekik?

Ha nem megy, akkor ajándékozd el az egyiket, amelyikhez nem kötődsz annyira. Nem tudom, le lehet-e szoktatni róla, úgyhogy ehhez nem szólok hozzá, de szerintem nem lehet. Kiskorában kellett volna szocializálni, mostmár késő.

2014. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!