Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik? Hogyan előzzük meg?

Miért szökik? Hogyan előzzük meg?

Figyelt kérdés

6 éves, ivartalanítva van. Ma reggel voltam vele egy 50perces sétára, a végén már nem is nagyon akart menni (elfáradt, úgy vettem észre.) Erre bejövök, teszem a dolgom, és 10perc múlva nincs itthon.

A kerítést már mindenhogy próbáltam megcsinálni, de az a baj, hogy kisebb a kerítés, mint a két oszlop, és befér ott, ha odarakok valamit, legyen az akármi, eltolja. Én nem tudom megcsinálni (tanulok, nincs pénzem), anyámék meg elisszák a pénzt.

De igazából azt nem értem, hogy ha ennyit sétálunk/kocogunk, és látszólag elfárad, akkor miért megy?? Mi dolga van neki máshol? Még csak férfi sem tud lenni, ha összetalálkozik egy szukával:S


Ha egyébként ott vagyok mellette, nem szökik, de amint nem foglalkozok 5percig vele, már megy/menne is..De ez csak nyáron van, amúgy nem szökik, nyáron viszont mindig ezt játssza.


2014. júl. 3. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Menhelyes kutya?

Nekem szuka kutyám van, ugyanez. Csinálhatok vele bármit, szökik.


Ezért nevetek jókat, amikor a feltétel nélküli kutyahűségről írnak... Ja, hűséges, amíg kaja van nálad. :-)

2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a mozgáshiány hajtja. Általában azt mondják, de én is észrevettem a sajátomnál, hogy a pórázon való sétánál hamar lenyugszik, már én is látom na mi van, elfáradtál? Aztán elengedem a mezőn aztán még úgy bír menni, mint a huzat. Szerintem egyedül szeret útra kelni, szaglászgatni, egyebek. Ha más megoldás nincsen, akkor vagy egy kennel féleséget kéne csinálni neki, vagy ami olcsóbb így hirtelen megkötni amíg nem tudsz rá figyelni. Inkább legyen láncon valameddig mint hogy egy autó elüsse. De persze ugyanúgy mozgasd, csak míg nem vagy otthon érdemes láncra tenni. Ha megszokja hogy kijárkál, nem csak nyáron fog, hanem szinte állandóan
2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem menhelyes, de utcai. 6 éve van nálunk, 6 éve kimondottan nyáron szökik. Amúgy soha. Eddig egyébként úgy szokott lenni, hogy a házban van, és nagyanyám kiengedi néha, amíg én nem vagyok itthon. Ugye akkor nem szökik. De most nyáron mindenáron megpróbál szökni. Ha rászólok, annál jobban. Pedig rengeteget szaladgál, délutánonként nagyon jókat játszunk, sokat sétál, nem értem hova megy.

Elengedni azért nem merem, mert néha, ismétlem NÉHA nekimegy a 3x nagyobb kutyának. De csak a nagytestű kutyáknak, és akárhányszor próbálom nevelni, nem hallgat. Mondjuk szerencsére ritkán jön elő, olyan félévente 1x, de mindig nagyon mérges vagyok érte. Olyankor pórázra rakom, és sétálok vele más irányba jó hosszan (akár hazáig), úgy, hogy egy szót sem szólok hozzá. De nem válik be. A kisebb/ugyanakkora kutyákkal semmi baja, nem tudom, miért bántja a nagyokat. Pedig egyszer megjárja, mert majd ha egy agresszívebb nagyba fog belekötni, az nem fogja hagyni magát.. Mondjuk lehet, hogy ráférne egy kis fenyítés a nagy kutyák részéről, mert eddig egyik sem csinált semmit, nyugodtak és jól neveltek voltak, az én kutyámmal ellentétben:S

2014. júl. 3. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!