Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan itt tartunk?

Komolyan itt tartunk?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy ellopták egy beteg kislány segítőkutyáját. Egyszerűen nem tudok napirendre térni, hogy lehet valaki ekkora érzéketlen bunkó. A menhelyek tele vannak kutyákkal, akár fajtisztát is lehet találni fajtamentőknél ennek ellenére ellop egy segítőkutyát! És ráadásul gondolom van is aki megveszi tőle...

2014. júl. 3. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, komolyan itt!
2014. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem masztiff tipusú kutyám van, viszik mint a cukrot, kiszedik belőle a chippet (képesek az egész nyakát felhasítani hogy megtalálják), aztán megy viadalozni.

Megpróbáltam az ő fejükkel gondolkodni, hogy tudjam, mire számítsak, ha esetleg ellopnák a picikémet. Szerintem akkor éri meg nekik kutyát lopni, amikor már minden oltást megkapott, megspórolnak vele csomó mindent.

A vak kislánynak nyilván kiképzett kutyája volt, az iskolájára sem kell költeni, egy ilyen kutya egy vagyont ér! Sajnos a szemetek ezt gerinctelenül kihasználják :(

2014. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hol olvastad ezt?

Sajnos ha divatfajta volt a kutya (pl. retriever), akkor sajnos nincs ebben semmi meglepő. Ha meg azért lopták el, mert segítőkutya -- akkor sem, hiszen azok úgy vannak válogatva, a kiképzésük, vizsgáztatásuk nagyon drága és hosszadalmas stb... Jól jön az másnak is, legalább nem kell kivárni, meg kifizetni...

Igen, sajnos nagyon elkeserítő, ha tényleg itt tartunk.

2014. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

Ott tartunk, hogy a nálad lévő apróért megölnek.

Ez a kutya pedig sokat ér:

Lehet érte váltságdíjat kérni

Ha el akarják adni, tud pórázon menni, ül, fekszik parancsra

2014. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
No jó, 4-es, igazad van, csak engem mindig elkeserít, ha újra és újra szembesülök vele: még mindig van lejjebb. Még ennél is. Még mindig.
2014. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Jézusom, nem olvastam :O szomorú :(
2014. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fajtája a kutyának Landseer volt akárcsak az én kutyáim is landseer-ek. Ez egy igazán drága sokat érő kutya főleg ha be van tanítva igazán szelíd és nyugodt. Legalkalmasabb óriás testű teráppiás kutyának. Aki megveszi az egy s.gfej, bár viadaloztatni semmi értelme sincs. Bár lehet, hogy elviszik arra is mivel a neten ( tévesen ) az van írva, hogy minden kutyát képes földre dönteni. Hát tapasztaltam már, hogy nem igaz amikor kóbor kutyáktól kellett szétszednem őket.


Aki megveszi egy nagy nem normális állat, kiírom az összes landseer-es ismerőseim közé, hogy keresik, bár jó lenne egy másik kép is róla amin nem csak az egyik oldalát látni mivel így könnyebb lenne meg keresni a foltozata alapján.

2014. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Facebookon olvastam. Nem vakvezető kutya, hanem valószínűleg személyi segítő, bár nem írták pontosan, csak annyit, hogy egy májbeteg kislányé.

Saját beteg rokon részére se érdemes ellopni egy segítőkutyát, mert úgyis az adott gazda igényeire képezték ki, az alapengedelmességi gyakorlatokat (ül, gyere, fekszik stb...) mindenkinek megcsinálja, de a speciális segítőfeladatokat nem.

Nekem is van segítőkutyám, és a segítőfeladatait csak nekem csinálja, hiába van más hasonló problémájú ember a környezetemben.

Amúgy régebben olvastam,h mentőkutyát is loptak már, épp dolgozott (keresett valakit) egy erdőben, és elvitte magával aki arra járt:S Szerencsére ő meglett, mint kiderült egy gyerek vitte el poénból:S

2014. júl. 3. 14:35
 9/10 A kérdező kommentje:
u.i.: Remélem az elkövető megpróbál egyszer ellopni egy rendőrkutyát is. Örök életre megtanulná, h idegen kutyához nem nyúlunk.
2014. júl. 3. 14:38
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisgyerek elkapott valami fertőzést amikor pici baba volt és ezért idegi alapokon alakult ki valami nála. Van az anyukájával riport az interneten.
2014. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!