Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem vesz komolyan a kutyám!...

Nem vesz komolyan a kutyám! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régen én tanítottam neki az alap parancsszavakat, még egészen kis korában.Most, meg ha mondom neki hogy ül! akkor nem is figyel rám, nem csinál semmit, hanem elmegy.Persze az anyukám mondja neki, akkor leül.Mit csináljak hogy nekem is szót fogadjon? Régen szót fogadott, de most nem!Épp megakarom majd venni a 101 kutyatrükk könyvet, de így nem fog sokat érni ha nem fogad szót nekem.A válaszokat előre is köszönöm!
2014. márc. 2. 22:54
 1/2 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Legelső dolog...a falkavezértség tisztázása. Második dolog, megtanítani a kutyának, hogy rád figyeljen. Egyszerű dolog...fogsz egy jutit, kimonod a kutya nevét, egyszer...és amikor rád figyel, kapja a kaját...naponta többször gyakorlod ezt 5 percig. Kb 1 hét múlva kezdheted az alap trükköket. Fontos, hogy a kutya nevét ne mondogasd folyamatosan amikor előveszed a jutit. Kimondod egyszer...ha nem figyel rád, egy hirtelen mozdulattal, hanggal, csettintéssel fehívod magadra a figyelmet, és mikor rád néz, mondod a nevét, mutatod a jutit, és odaadod. Sok türelmet, és sok sikert kívánok!
2014. márc. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ma este megpróbálom majd. :) Ment a zöld kéz!
2014. márc. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!