Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya üget, akkor az egy...

Ha a kutya üget, akkor az egy oldalon lévő lábait kell egyszerre emelnie vagy az átellenest?

Figyelt kérdés
Remélem értitek. Az én 6 hónapos németjuhászom az egy oldalon lévőket használja és egyszer azt hallottam, hogy ez nem jó. Ti hogy tudjátok?
2010. jan. 6. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kutya, macska, ember, mind úgy jár (mindegy, hogy fut vagy nem), hogy az átellenes végtagjait emeli egyszerre. a ló, szamár viszont az azonos oldalon lévőt. Ezt nevezzük poroszkálásnak. Igazából nem tudom, mit lehetnek vele kezdeni.
2010. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket! Ezek szerint ha jól értelmezem nem beteg csak még fiatal és ez csak a kiállításon probléma (oda meg úgysem megyünk).
2010. jan. 6. 13:42
 4/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

az első hülyeséget ír a lóval kapcsolatban. Nagyon ritka az a ló,amelyik poroszkál.

Németjuhásznál mozgás hiba,ami elég csúnya,de elvileg kinőheti. Nem egy szép látvány a dűlöngélve járó nagytestű kutya. Nekem az egyik óriásom csinálta amikor a lábujja el volt törve,de hál' Istennek abbahagyta,nem volt szép látvány a kacsázása.

2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek: az ember hogy emeli egyszerre az azonos oldali lábait már nem azért...

Amúgy, igen az az ügetés ha az elsőjobb-hátsóball és az elsőball-hátsójobb lábak lendülnek egyszerre, ha a jobbelső-jobbhátsó és ballelső-ballhátsó lendül együtt, az poroszkálás.

2010. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában ha fáradt a kutya, akkor hajlamos a poroszkálásra.A fiatal, növésben levő kutyának még laza az izomzat, ízület.Felnőtt korban már valamilyen problémára utalhat, ha más járásmódban nem megy.

Ha nem is mész kiállításra, egy felmérő röntgent ajánlatos készíteni. Csípő, könyök, gerinc.

Fél éves kor után már egy állapot felmérést tudnak csinálni.

2010. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első voltam, én pont azt írtam, hogy az ember is az átellenes végtagokat emeli. Nem olvastad figyelmesen, vagy lehet, hogy hülyén fogalmazok. Mint amikor mész az utcán, és lóbálod a karod.
2010. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!