Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei mellé husky lakásba?

Shar pei mellé husky lakásba?

Figyelt kérdés
2-3 éves ivartalan kan shar pei kutyusom van. Mentett, 1 éves múlt mikor 0 szocializációval hozzám került. Kölyökkorát egy ól mellé kötve töltötte egy fél méteres láncon, többet nem tudni róla. Én mutattam meg neki hogy kell sétálni, lépcsőn közlekedni, már BKV-zunk is simán, jön velünk nyaralni, behívható, 1 évig kutyasuliztunk mert minden kutyának ment volna neki (ma már a yorki kölykökhöz is odaeengedem, mert tudom hogy soha senkit sem bántana), és nem utolsó sorban én mutattam meg neki milyen TARTOZNI valakihez, milyen egy falka tagjának lenni és nem kirekesztettnek az udvar végében. Most lehetőségem adódott, hogy álmaim kutyáját tartsam mellette: a huskyt. Szeptember elején érkezne az új falkatag, kérésre 12 hetesen, előtte még találkoznak a kutyámmal 2-3 alkalommal. Tudom, hogy nem lesz baj hiszen szereti a kölyköket, nagyon játékos még ő is, a husky ráadásul szuka lesz. Kellő mozgást tudok biztosítani, a sharppal is lent vagyok 2-3 órát egy hatalmas parkban minden du., csak ő gyakran lustálkodik ott is, de a huskyt lenne időm bőven lemozgatni, + reggel 40 perc séta, este mégegy eü. Viszont a mindennapokban ez nem tudom hogy nézne ki. A sharp nagyon lusta kutya, van hogy 11-ig alszik reggel. Félek, hogy zavarná őt a husky izgágasága. Mit gondoltok erről a párosításról? Lehet együtt tartani ennyire eltérő energiaszintű kutyákat egy tapasztaltabb gazdinak?
2014. júl. 5. 16:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezen a videón pl. jót mosolyogtam, mikor láttam:DD

https://www.youtube.com/watch?v=RopOdCgNWfk

2014. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

"Kellő mozgást tudok biztosítani, a sharppal is lent vagyok 2-3 órát egy hatalmas parkban minden du., csak ő gyakran lustálkodik ott is, de a huskyt lenne időm bőven lemozgatni, + reggel 40 perc séta, este mégegy eü."


Ez egy huskynak is elég, ha nem csak pórázon ballagtok, hanem labdáztok, kocogtok, kutyákkal játszik, tanítod, úsztatod, stb-stb :)

Egyébként egyedfüggő IS, hogy melyik mennyire mozgékony.

Kezdetben érdemes külön-külön is sétáltatni őket, hogy a régi kutya ne érezze magát elhanyagolva, hogy az új kutya hozzád kötődjön, téged figyeljen jobban, illetve neked is könnyebb legyen tanítani a csöppséget :)

2014. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!