Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik a kutyáknál archeimer...

Létezik a kutyáknál archeimer kór?

Figyelt kérdés
A kutyám idős,10 éves,és az utóbbi időben voltak olyan napok,hogy nem ismert meg,és úgy bánt velem, és a családommal,mint akiktől félnie kellene. Morgott ránk,meg nem engedte,hogy a közelébe menjünk. Majd aludt egy nagyot,és mintha mi sem történt volna...tegnap is ez történt.
2010. jan. 6. 20:48
 1/6 anonim válasza:
100%
Nemtudom, hogy létezik-e ilyesmi de azt igen, hogy a kutyák idősseb korukra picit megkergülhetnek(akárcsak az emberek).
2010. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
48%
Alzheimer
2010. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nem kioktatásként vagy bunkózásként írom, de az Alzheimer kór. Igen létezhet a kutyáknál is. Ha ezt beírod a google-ba, hogy Alzheimer kór kutyák, akkor sok érdekes dolgot kiad.
2010. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! nem tudok németül :(

és mit jelent pontosan,hogy megkergülnek?

szerintetek menjek vele állatorvoshoz,mrt mondjuk még csak 2x fordult elő(igaz,akkor egész nap),de az utóbbi 2 héten bellül volt.

2010. jan. 6. 21:09
 5/6 anonim válasza:
100%
Létezik egy doggie alzheimernek nevezett jelenség, egyes felmérések szerint kisebb nagyobb mértékben a 8 év feletti kutyák majdnem felénél észlelhető. Én is tapasztaltam az utolsó hónapokban a sajátomnál :( . Jellegzetes tünete pl a bútorok mögé beszorulás, bebújik egy szék mögé, és utána nem tud kijönni, nem találja a kiutat. Lehetnek zavartak, eltévedhetnek, és az is előfordul, hogy nem ismerik fel a családtagokat. Nálunk ez utóbbi szerencsére nem volt, ennél enyhébb tünetei voltak, de képzelem milyen frusztráló lehet. Gyakran az ilyen tünetek miatt a család elfordul a kutyától, így azok elidegenednek, befelé fordulnak, és ez nem tesz jót az állapotuknak. Ha ilyen súlyos tünetei vannak, talán érdemes ellenőrizni más betegségekre is. Epilepszia járhat pl. néha olyan agresszív epizódokkal, amikor a kutya nem ismeri fel a gazdáját. Fájdalom tünet is lehet az ingerlékenység, ha nagyobbfokú zavartság nem társul hozzá, így szinte bármilyen betegség állhat a hátterében. Amit tehettek érte ha "csak a kor": vitaminokkal, megfelelő táplálék kiegészítőkkel (van valami konkrétan agyserkentő vitamin mix, sajnos a nevére nem emléxem) lassíthatjátok a folyamatot, türelemmel és törődéssel kell hozzáállni, egy kis játék, séta segíthetik a szellemi frissesége megőrzésében, visszaszerzésében. Az én kutyámnak sajnos más súlyos alapbetegségei is voltak, így nem tudhatom, hogy hosszútávon mennyire vehettük volna fel a harcot a leépülés ellen, de a nagy dózisú vitaminok látszólag javítottak az állapotán.
2010. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem feltétlenül menj vele állatorvoshoz mert itt mi csak találgatni tudunk.Azt is el tudom képzelni hogy fáj vmije vagy vmi baja van azért ilyen.
2010. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!