Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni nekem? Bizonytalan vagyok kutyatartással kapcsolatban. Egyik felem szeretné, imádná, a másik folyton lebeszél róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyik énem nagyon imádná (bár van amikor "csak" szeretné), a másik oldalam meg szüntelen a (z esetleges) nehézségeket sorolja a tartással kapcsolatban.


Ajánlanátok egy ilyen embernek kutyust, vagy felejtse el?



2014. máj. 31. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál még vele. Lehet, hogy ha meglesz akkor meg fogod unni, és most erre figyelmeztet a másik feled.
2014. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanígy érzek én is. Van egy idősebb kutyám, és szeretnék másikat, de néha azon gondolkozom, hogy inkább világot látnék, élnék még, de néha elképzelem magam, amint az új kutyusokkal játszom a kertben. Én mindenképp várok, mert az idős kutyám mellé nem lehet másikat hozni, nagyon domináns ugyanis, és neked is azt javaslom, várj még. Esetleg menj el menhelyekre, sétáltass kutyát, addig is megismerkedsz emberekkel, kutyákkal, tanulsz, felkészülsz. Utána könnyebb lesz a döntés. Nehogy az legyen, hogy vettél/örökbefogadtál egy kutyát, és végül odaadod egy menhelynek, mert nem tudod vállalni.
2014. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ez teljesen természetes. egy felelősségteljes ember, így érez, mert szeretne kutyát, de végig gondolja a következményeket.

Szerintem várjál még akár 2 évet is, meglátod, hogy alakul az életed addigra. Ha biztosabbra akarsz menni, legyél ideiglenes befogadó addig, és "teszteld" le magad, hogy milyen a kutyás élet, hogy tetszik.

2014. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vállalj akkor, amikor már csak egy oldalra billen a mérleg:)
2014. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy látogass ki menhelyre önkéntesnek, ismerkedj a kutyákkal, mind a jó és rossz tulajdonságaikkal, hogy mivel járna egy kutya. Így megismerkedsz sokféle tulajdonságú kutyával, és el tudod dönteni, hogy milyet szeretnél, melyik illik hozzád, esetleg bele is szeretsz egybe, vagy esetleg kiderül, hogy nem való neked kutya.. Van kutya, amelyik nem szereti a mézes-mázos beszédet, de olyan is van, amelyik a gazdi nyakán lógna örökké. Szerintem írj egy listát is a kutyatartás mellett és ellen is, valamint, hogy hogyan szeretnéd az életedet folytatni. Itt arra gondolok, hogy ha te kamionsofőr akarsz lenni, nincs értelme kutyának, mert ugye nem tudod hova tenni (bár meg lehet oldani, de macerás). De ha te egy városban akarsz letelepedni, és örökké ott lenni, ott indítani vállalkozást, akkor vállalj kutyát, mert egy barátot kapsz.

Röviden egy kutya olyasmi, mint egy gyerek. Az életed megváltozik, hol jobb, hol "rosszabb" lesz.

De amíg 50-50%ban akarsz kutyát, addig semmiképp sem vállalj be, tényleg menhelyeken legyél önkéntes.

Én az ideiglenes befogadót annyira nem ajánlom, mert sokszor félős/tanításra szoruló kutyusokat kell befogadni, és ha nincs türelmed/kedved/tapasztalatod foglalkozni vele, akkor lehet, hogy jobban sérül. Míg egy önkénteskedésnél bármikor mondhatod azt, hogy most nem mész.

2014. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sosem akartam kutyát, de "örököltem" egyet, a gazdája meghalt, a családból senki nem akarta vállalni, úgyhogy picit kelletlenül, de én mondtam azt, hogy ne adjuk be menhelyre, próbáljunk akkor együtt élni. Egy kétéves, iszonyat neveletlen, energiabomba terrierről volt szó. Pár hónapig tartott, amíg éreztem az árnyoldalakat IS, mert megszeretni azonnal megszerettem a kis dögöcskét, de amíg megtanultam hogyan kell falkavezérnek lenni, következetesen nevelni, meg mennyi az ő mozgásigénye, esőben-hóban is nagyokat sétálni... ez eleinte picit nehéz volt nekem, de már akkor is éreztem, hogy nem lennék képes lemondani róla. Azóta már ezeket sem érzem tehernek, megszoktam, a mindennapjaim része, pedig mondom, egyáltalán nem akartam kutyát. Ma már azt is tudom, hogy ha ő "elmegy" akkor befogadok helyette egy másikat, én már örökre kutyás lettem. Ha te még akarsz is kutyát, csak picit tartasz az adódó kényelmetlenségektől, de előre felkészülsz ezekre, akkor sokkal gyorsabban beleszeretsz majd, sokkal simábban válsz "igazi" gazdává, úgyhogy hajrá.
2014. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még az segíthet, hogy végiggondolod, miről kéne lemondanod. Ezután "próbaidőre" megpróbálnál ezek nélkül élni.
2014. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!